Reklama

Su-57 – oficjalną nazwą najnowszego rosyjskiego myśliwca

11 sierpnia 2017, 16:17
Fot. www.sukhoi.org
Reklama

Dowódca sił powietrzno-kosmicznych Rosji generał Wiktor Bondarjew poinformował, że oficjalną nazwą pierwszego, rosyjskiego samolotu V generacji będzie „Su-57”.

Informacja przekazana przez Bondarjewa oznacza, że myśliwiec nad którym Rosjanie pracują od 2002 r. nie będzie już więcej określany jako „PAK FA” (perspektywiczny lotniczy kompleks lotnictwa frontowego - Perspektiwnyj awiacionnyj kompleks frontowoj awiacji) lub „T-50” (numer zakładowy samolotu), a już na stałe jako Su-57. Rosjanie zmienili od razu stare nazwy na większości stron firmowych – w tym w Wikipedii.

Nazwa „Su-57” była już wcześniej znana dziennikarzem i wszyscy przypuszczali, że zostanie potwierdzona w czasie wystawy lotniczej MAKS 2017 w lipcu 2017. Ostatecznie do tego nie doszło i dopiero miesiąc później Bondarjew poinformował o decyzji Minoborony.

Cała wypowiedź rosyjskiego generała na temat dalszych planów w odniesieniu do programu Su-57 ma być opublikowana w późniejszym terminie, prawdopodobnie po ich jej autoryzacji.

Czytaj też: Nowe prototypy rosyjskiego myśliwca 5. generacji

KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
Anuluj
yaro
poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 12:55

Su57 wchodzi na uzbrojenie w 2018 roku to oficjalna informacja podana przez Bondariewa, zamiszczełem całą wypowiedź dwa razy ale chyba mocno kłuje kogoś w oczy bo nie opublikował.

yaro
niedziela, 13 sierpnia 2017, 15:21

Myśliwiec piątej generacji Su-57, znany jako perspektywiczny lotniczy kompleks lotnictwa frontowego (PAK FA) lub T-50, wejdzie do służby w 2018 roku – poinformował dowódca Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji generał pułkownik Wiktor Bondariew. Wcześniej prezes Zjednoczonej Korporacji Budowy Samolotów (OAK) Jurij Slusar ogłosił, że pierwszy etap testów samolotu dobiegł końca, a jego seryjne dostawy rozpoczną się w 2019 roku. Pierwsza partia to 12 maszyn. — T-50 lub Su-57 jest na wyjściu. Już niedługo, do przyszłego roku, zostanie przekazany armii i piloci będą się na nim szkolić i eksploatować – powiedział Bondariew telewizji Rossija 24. ----------------- Jak widać wbrew cynizmowi i sarkazmowi poniżej mamy datę wejścia do służby, miało nie byś software a jest i to oparty o procesory Elbrus 8s wielowątkowy system zarządzający (w komunikacie podano, że jest ich 4 szt), są nowe silniki (które były już co najmniej dwa lata temu ale nie prezentowano ich ze względu na niedokończony proces certyfikacji materiałów z które stworzono na ich potrzeby)

yaro
sobota, 12 sierpnia 2017, 21:24

Myśliwiec piątej generacji Su-57, znany jako perspektywiczny lotniczy kompleks lotnictwa frontowego (PAK FA) lub T-50, wejdzie do służby w 2018 roku – poinformował dowódca Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji generał pułkownik Wiktor Bondariew. Wcześniej prezes Zjednoczonej Korporacji Budowy Samolotów (OAK) Jurij Slusar ogłosił, że pierwszy etap testów samolotu dobiegł końca, a jego seryjne dostawy rozpoczną się w 2019 roku. Pierwsza partia to 12 maszyn. — T-50 lub Su-57 jest na wyjściu. Już niedługo, do przyszłego roku, zostanie przekazany armii i piloci będą się na nim szkolić i eksploatować ------------------ To dla tych cyników i sarkastyków co to piszą, że nie ma software (jest i to napisany pod wielowątkowe procesory wielowątkowe procesory Elbrus 8i (oficjalnie Su-57 posiada ich cztery)), z nowym silnikiem którego miało nie być (jest i to opracowany już kilka lat temu, nie był prezentowany ze względu na dokończenie certyfikacji nowych materiałów które zostały użyte do jego opracowania). Czyli całe to chciejstwo, że to niby nielot, że niby nic nie ma wkładamy między bajki (dotyczy komentarzy poniżej). Amerykanom również życzę by ich F35 wreszcie do czegoś zaczął się nadawać bo jak na razie wielka ilość wyprodukowanych egzemplarzy nie przekłada się na wartość bojową.

PRANIE MÓZGU
sobota, 12 sierpnia 2017, 17:09

Możecie sobie wypisywać co chcecie takie Pranie Mózgu! A na razie przeciwwagi na Suki 27 nie macie,

JANEK33
sobota, 12 sierpnia 2017, 01:33

Skonczcie pisac te pierdoły , tu macie 1 lot tego SU : https://www.youtube.com/watch?v=XW_t9ZyFA08

f16
piątek, 11 sierpnia 2017, 17:10

NIesamowite!

tak tylko...
piątek, 11 sierpnia 2017, 16:48

Aby zadowolić D24 i moderatora, oświadczam, że Su-57 to najlepszy myśliwiec na świecie, a Polacy to naród zacofany i tylko palety potrafimy klecić...

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama