Reklama

Straż Graniczna przeciwko przemytnikom ludzi

9 czerwca 2017, 18:16

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału SG rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przerzucaniem pochodzących z Bliskiego Wschodu uchodźców z Grecji do Polski i dalej do krajów Europy Zachodniej. Działania prowadzono we współpracy z Nadwiślańskim Oddziałem SG oraz Europolem.

W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie funkcjonariusze SG zatrzymali pięć osób oraz przeszukali osiem mieszkań na terenie Warszawy i okolic. Zabezpieczono kilkadziesiąt telefonów komórkowych, komputerowych nośników informacji oraz dokumenty stanowiące dowód w sprawie.

Jak podaje Straż Graniczna, wśród zatrzymanych był Irakijczyk (60 lat) oraz dwóch Polaków (60 i 61 lat) i dwie Polki (31 i 39 lat). Grupa zajmowała się organizowaniem przekroczeń granicy wbrew przepisom z Grecji do Polski, a następnie do krajów Europy Zachodniej. Wykorzystywano do tego celu loty czarterowe, organizowane przez różne biura podróży. Osoby przerzucano też samochodami i pociągami.

Wobec trójki zatrzymanych, na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo, Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Wobec jednej z osób prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania kraju, natomiast Irakijczyk został zwolniony z uwagi na zły stan zdrowia. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Szczecinie. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
maniuś
sobota, 10 czerwca 2017, 00:05

Nareszcie jest postęp w pilnowaniu naszej granicy jak i w wyłapywaniu przemytników . Brawo rządzący - nareszcie robią porządek w POLSCE - co nakradziono po 89r. Oraz jak sprzedano za bezcen nasz narodowe zakłady , jak ludzi niszczono likwidując zakłady pracy . Pisałem już od dwóch lat o złodziejstwie w Polsce ? Powodzenia życzę Beacie Szydło - damy radę . Zwojskiem jest coraz lepiej dobrze że amerykanie się zaangażowali w naszym regionie .

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama