Reklama

Stoltenberg wyznaczył datę kolejnego szczytu NATO

21 października 2017, 12:27
Fot. www.nato.int

Sekretarz Generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego wyznaczył datę i miejsce kolejnego szczytu NATO.

Jens Stoltenberg, Sekretarz Generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego, podał datę i miejsce kolejnego szczytu NATO. Odbędzie się on w dniach 11-12 lipca 2018 r. w stolicy Belgii Brukseli.

Głównym zadaniem stojącym przed uczestnikami szczytu NATO będzie omówienie najbardziej palących problemów, z jakimi mierzą się członkowie Paktu, wzmocnienie więzi łączących Europę i Amerykę Północną, dalsza praca nad przystosowaniem Sojuszu do wyzwań XXI wieku. Omówione zostaną dotychczasowe działania NATO wzmacniające jego system kolektywnej obrony, takie jak wielonarodowe grupy bojowe, stacjonujące na wschodniej flance Sojuszu i jednostki przebywające w rejonie Morza Czarnego. Duży nacisk zostanie też położony na zabezpieczenia w sferze cyberbezpieczeństwa oraz zwalczanie zagrożeń hybrydowych.

Czytaj też: NATO po spotkaniu w Brukseli. "Gra o spójność i efektywność Sojuszu" [RELACJA]

Sekretarz Generalny podkreślił w swoim oświadczeniu, że Sojusz jako organizacja i działające wraz z nim państwa stowarzyszone nie zaprzestają walki z terroryzmem, nadal trwa misja NATO mająca na celu szkolenie sił bezpieczeństwa w Afganistanie i wspieranie ich w walce z międzynarodowym terroryzmem. Sojusz wspiera też działania międzynarodowej koalicji walczącej z tzw. Państwem Islamskim i czyni zdecydowane wysiłki, mające wspomóc partnerów takich jak Irak. Stoltenberg przypomniał również o aktywnej współpracy kierowanej przez niego organizacji z Unią Europejską.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
kass
sobota, 21 października 2017, 17:06

Sądzicie że władze Belgii też będą mówiły o tym wiekopomnym wydarzeniu rok przed i dwa lata po jako o najważniejszym szczycie od stu lat i przedstawiały go jako dowód na rosnącą siłę i znaczenie Belgii na arenie międzynarodowej?

skala
niedziela, 22 października 2017, 10:53

Jeśli w wyniku szczytu na jej terytorium oraz na terytorium sąsiedniej Holandii rozlokowane zostaną rotacyjne oddziały wojsk sojuszu NATO - to tak.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama