Reklama

Rosyjski ambasador zastrzelony w Turcji

19 grudnia 2016, 20:54
Defence24
Defence24

Rzecznik MSZ Federacji Rosyjskiej Maria Zacharowa potwierdziła, że Ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow zmarł od ran postrzałowych. Nie jest wykluczone, że motywem zabójstwa był odwet za działania Moskwy w Syrii.

Ataku na ambasadora dokonano, gdy przemawiał w galerii sztuki w Ankarze. Agencje donoszą, że napastnik wykrzykiwał "Nie zapomnijcie o Aleppo" oraz "Allah Akbar". Wskazuje to na możliwość motywowania zabójstwa odwetem za działania Rosji w Syrii. Według CNN Turk sprawca był funkcjonariuszem tureckiej policji, miał 22 lata.

Agencja Anadolu donosi, że w wyniku operacji jednostek specjalnych policji napastnik został "zneutralizowany" po ataku. Prezydenci Rosji i Turcji Władimir Putin oraz Recep Tayyip Erdogan odbyli rozmowę telefoniczną w związku ze śmiercią ambasadora Karłowa.

"To tragiczny dzień dla rosyjskiej dyplomacji. Dziś w Ankarze na publicznej imprezie ambasador Rosji został raniony i zmarł" - oznajmiła Zacharowa. Zaznaczyła, że władze tureckie powinny przeprowadzić skrupulatne dochodzenie w sprawie zabójstwa ambasadora FR w Turcji.

JP/PAP

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
PiotrEl
wtorek, 20 grudnia 2016, 14:50

Niedawno Rosjanie dostali ostatnich odpowiedzialnych za wybuch na dworcu w Wołgogradzie w 2013 - . Jak stwierdził w jednej z e swoich wypowiedzi Putin wobec osób które dokonały aktu terrory w Rosji/ NaObywteliRosji nie istniej ograniczenie czasu i miejsca do dokonania "odpowiedzi". Tak będzie i tym razem.... Sytuacja jest inna niż w XIX wieku gdy w Persji zabili ambasadora Grybojedowa. Wtedy dla uniknięcia wojny Persowie "zapłacili" diamentem "Szach" (niemal 90 karatów) i innymi drobiazgami. Czym zapłaci Turcja?

m
poniedziałek, 19 grudnia 2016, 22:15

Komuś chyba jest nie w smak zbliżenie władz tureckich z Kremlem: Erdogan będzie miał teraz poważne problemy.

lo
wtorek, 20 grudnia 2016, 10:48

Mają kilka typów na dziś: 1. Po puczu i czystkach w armii i wśród kemalistów podejrzewali tych co weszli na ich miejsce czyli bardziej radykalne szare wilki. Za tych sprawców Ankara miałaby problem. To Turcu reprezentujący silny nacjonalizm i wrogość do Rosji: Polska wrogość do Rosji to NIC w stosunku co myśli o Moskwie ulica w Ankarze. 2. Po co domysły jak mamy oświadczenie zabójcy ws. Allepo. Tureckie bojówki zostały tam częściowo zabrane do innej bitwy a częściowo wystawione na śmierć. Niech mi teraz ktoś powie ile tam znaczy Rosja. Przy Turcji i jej wojsku i bojówkach oraz przy milicji Irańskiej Rosja to z Asadem jest tam dodatkiem. Gdyby Turcja lu b Iran zechciały końca Aleppo jeszcze długo by nie było.

yaro
wtorek, 20 grudnia 2016, 03:09

dziś odbyło się spotkanie służb wywiadowczych Rosji, to nie Erdogan będzie miał poważne problemy tylko ten kto to zlecił (czytaj -- psy gończe zostały spuszczone, takk jak to było po wygranej wojnie czeczeńskiej, dopadną wszystkich)

xd
wtorek, 20 grudnia 2016, 07:23

w przeddzień wizyty prezydenta francji w sprawie walki z terroryzmem strącony su teraz po "normalizacji " podpisaniu umowy na rure i jak twierdzą rosjanie dogadania się z turkami co do ewakuacji aleppo i zapowiedzi dalszych rozmów w astanie w węższym gronie i w przeddzień wizyty erdogana w moskwie zabity ambasador ktoś grubo szyje obawiając się o swoje wpływy pytanie kto i jak to się skończy

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama