Reklama

Rosjanin z zarzutem kierowania dronem pod Kancelarią Premiera zwolniony

28 września 2016, 12:46
KPRM
Fot. Wikimedia (domena publiczna)
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Obywatel Rosji Iwan K. usłyszał zarzut używania drona w tzw. strefie kontrolowanej w rejonie al. Ujazdowskich i ul. Bagateli bez zgody Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej i Biura Ochrony Rządu, po czym został zwolniony - podała w środę warszawska prokuratura. 

Jak powiedział PAP rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Michał Dziekański, Iwanowi K. postawiono zarzut na podstawie Prawa lotniczego - że naruszył przepisy lotów statkami powietrznymi w tzw. strefie kontrolowanej lotniska, nie występując do Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej o określenie możliwości wykonania lotu - a także w strefie zarządzanej przez Biuro Ochrony Rządu, bez jego zgody. Iwan K. został zwolniony - podał prokurator. 

Prawo lotnicze przewiduje do 5 lat więzienia za złamanie zakazu posługiwania się dronami w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu.

Dziekański dodał, że drugi zatrzymany Rosjanin został przesłuchany jako świadek i także zwolniony. 

Wobec obu prokuratura nie zastosowała żadnych środków zapobiegawczych. "Prokuratura zwróci się do ABW o rozważenie zainicjonowana procedury ich wydalenia" - powiedział Dziekański. 

W poniedziałek drona, który latał w okolicach kancelarii premiera, zauważył funkcjonariusz BOR na tzw. posterunku zewnętrznym kancelarii. Zatrzymano dwóch Rosjan. Czynności w dochodzeniu tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Warszawie powierzyła Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
APL
czwartek, 24 listopada 2016, 14:23

Jakby obywatel Polski zrobił coś podobnego w Rosji, to okrzykniętoby go szpiegem i skazano na karę śmierci.

Taka sytuacja
niedziela, 2 października 2016, 15:49

Swoich nie zamykamy

tagore
sobota, 1 października 2016, 12:21

Czyżby obaj posiadali immunitet dyplomatyczny?

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama