Reklama

Przysięga żołnierzy WOT w Jarosławiu

17 lipca 2017, 12:45
Terytorialsi
Fot. R. Surdacki/Defence24.pl.

W niedzielę w Jarosławiu odbyła się uroczystość, podczas której słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzieli nowi żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej. Przysięgę na sztandar złożyli dziś ochotnicy, którzy 1 lipca br. rozpoczęli 16-dniowe szkolenie podstawowe. 

"Przysięga wojskowa to zobowiązanie podjęte do końca życia, zobowiązanie do służby Ojczyźnie, do służby Bogu i narodowi. To jest zobowiązanie do tego, że jeżeli przyjdzie taka potrzeba, to każdy z nas z bronią w ręku stanie i będzie bronił granic Polski" – powiedział sekretarz stanu Michał Dworczyk podczas uroczystości w Jarosławiu.

Jak poinformowało MON, sekretarz stanu podziękował żołnierzom za ich służbę, za decyzję wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego, za budowanie nowego rodzaju Sił Zbrojnych RP – Wojsk Obrony Terytorialnej.

W trakcie uroczystości odczytano list szefa MON Antoniego Macierewicza. "Powtarzając słowa roty przysięgi żołnierze zobowiązują się do zapewnienia krajowi niepodległości i suwerenności, a społeczeństwu bezpieczeństwa i pokoju. W sposób szczególny odnosi się to do Was – żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Zawsze blisko, zawsze gotowi w swych małych ojczyznach macie być nie tylko reprezentantami Sił Zbrojnych RP, ale również gwarantem obrony swoich lokalnych społeczności" - napisał szef resortu obrony.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Zbulwersowany podatnik
wtorek, 18 lipca 2017, 18:24

Czy pieniądze z WOTu (500zł) wliczają się do podatku dochodowego? Co roku żołnierz otrzyma Pit do rozliczenia?

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama