Reklama

Piątek z Defence24.pl: Ameryka ponownie nałoży sankcje na Iran?; Czerwcowe ćwiczenia NATO pk. SABER STRIKE-17; Dyrektor biura Prezydenta RP o sytuacji w polskiej armii; Kolejny zamach w Egipcie

21 kwietnia 2017, 09:47
Anakonda
Fot. anakonda.do.wp.mil.pl
Defence24
Defence24

Piątkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Robert Stefanicki, Gazeta Wyborcza, „Amerykanie: Iran idzie drogą Korei Północnej. Czy wrócą sankcje?”: Po raz kolejny Ameryka nałoży sankcje na Iran? „USA co trzy miesiące musi zdawać Kongresowi relację z przestrzegania przez Iran porozumienia sprzed dwóch lat, zgodnie z którym Teheran ma zamrozić program nuklearny w zamian za zawieszenie sankcji. W środę sekretarz stanu Rex Tillerson formalnie poinformował, że Irańczycy się z niego wywiązują […] Oświadczył, że kraj stara się podważyć interesy USA na Bliskim Wschodzie poprzez alarmujące, nieustające prowokacje, które eksportują terror i przemoc, destabilizując niejeden kraj.”


Rzeczpospolita, „NATO coraz silniejsze”: Żołnierze z Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie szykują się do czerwcowych ćwiczeń Saber Strike-17. „[…]Ich scenariusz oparty jest na artykule 5 traktatu waszyngtońskiego o wzajemnej obronie członków sojuszu w sytuacjach zagrożenia.”


Agaton Koziński, Polska The Times, „Nie ma głosów niepokoju z NATO”: Wywiad z Markiem Magierowskim, dyrektorem biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, na temat obecnej sytuacji w polskiej armii. „Do prezydenta nie docierają głosy z NATO, które miałyby świadczyć o jakimś poważnym zaniepokojeniu tym, co się dzieje w polskiej armii.”


Dziennik Trybuna, „Zamach w Egipcie”: W Egipcie obowiązuje stan wyjątkowy, wprowadzony po atakach na koptyjskie kościoły na okres trzech miesięcy. „Uzbrojeni napastnicy zaatakowali punkt kontrolny w pobliżu klasztoru św. Katarzyny na Synaju. W wyniku napaści, do której przyznało się. Państwo Islamskie, jeden policjant zginął, a czterech zostało rannych. Nie był to atak samobójczy - napastnikom udało się zbiec.”

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama