Reklama

Parlamentarne Forum Obrony Narodowej. Jach: Rozmowy o wiedzy strategicznej [Defence24.pl TV]

14 marca 2017, 11:13
Micha Jach
Fot. R. Surdacki / Defence24.pl

W Sejmie, na wniosek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, powstało Parlamentarne Forum Obrony Narodowej. W trakcie cyklicznych konferencji poruszane są kwestie bezpieczeństwa strategicznego.

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej utworzyła nową inicjatywę skierowaną do posłów Rzeczypospolitej Polskiej. W debatach Parlamentarnego Forum Obrony Narodowej mają brać udział zarówno parlamentarzyści, jak i eksperci ze środowisk naukowych oraz instytucji zajmujących się tematyką bezpieczeństwa kraju.

Debatujemy w formie Chatham House. […] Posłowie mają okazję porozmawiać o wiedzy strategicznej, z którą często brakuje czasu żeby się zapoznać, żeby studiować dokumenty czy jakieś wydawnictwa. Ta debata, z udziałem ekspertów z różnych uczelni ale i praktyków (z BBN i MON), powoduje poszerzenie wiedzy.

Michał Jach, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej

Czytaj także: MON: Akademia Sztuki Wojennej "szkołą elitarną dla wojskowych". W Sejmie o badaniach na rzecz obronności

Jak mówił w rozmowie z Defence24.pl przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł Michał Jach, comiesięczne posiedzenia Parlamentarnego Forum Obrony Narodowej pozwolą rozszerzyć wiedzę posłów na tematy strategicznego bezpieczeństwa państwa. Spotkania są realizowane w formie Chatham House.

Zdaniem przewodniczącego SKON zainteresowanie posłów nową inicjatywą jest bardzo szerokie, uczestniczą w niej także parlamentarzyści spoza Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Jak mówi Michał Jach, ma to "kluczowe" znaczenie, a Forum pozwala na przekazywanie posłom "trudno dostępnej" (z innych źródeł) wiedzy.

 

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Mietek
wtorek, 14 marca 2017, 12:42

Bardzo dobry ruch.

Pepe
środa, 15 marca 2017, 16:24

Zuchy :)

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama