Reklama

Nowy prezes Leonardo

20 marca 2017, 18:39
Leonardo
Ustępujący prezes Leonardo Mauro Moretti. Fot. Materiały prasowe
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Włoski rząd wyznaczył nowego prezesa zarządu grupy Leonardo. Zostanie nim Alessandro Profumo, który zastąpi na tym stanowisku kończącego 3-letnią kadencję Mauro Morettiego. 

Jak podkreślają zagraniczne media, Profumo nie był wcześniej znacząco zaangażowany w branży zbrojeniowej. Władze zaznaczają jednak, że ma on niezbędne międzynarodowe doświadczenia, a tego potrzebuje obecnie firma. Wcześniej Profumo był prezesem banku UniCredit, zasiadał także w radzie nadzorczej rosyjskiego Sberbanku.

Czytaj więcej: Wzrost zamówień Leonardo. Kluczowy kontrakt dla Kuwejtu 

 

W ciągu trzech lat pracy ustępujący prezes Mauro Moretti zmienił nazwę z grupy Finmeccanica na Leonardo, co miało m.in. na celu poprawę kondycji finansowej tej firmy. Moretti wielokrotnie podkreślał również, że celem jego działań jest skupienie się na rozwoju w zakresie przestrzeni kosmicznej i głównych programach związanych z szeroko pojętą obronnością.

Rozwój w tych dziedzinach był połączony ze zmniejszeniem nakładów na inne obszary działalności, pozostające w sferze zainteresowania firmy. Przykładem działań w tym zakresie była sprzedaż segmentu transportowego Leonardo do Hitachi, co miało miejsce w 2015 roku.

Jak podaje Financial Times, w trakcie kierowania Grupą przez Morettiego zadłużenie zmniejszyło się z niemal 4 mld w 2014 roku do 2,8 mld euro w roku 2016. W ubiegłym roku Leonardo odnotował spadek przychodów ze sprzedaży, ale wartość nowych zamówień wzrosła o 60% w stosunku do poprzedniego roku, między innymi z uwagi na kontrakt dotyczący sprzedaży myśliwców Eurofighter do Kuwejtu.

 
 
 
 
Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
vvv
wtorek, 21 marca 2017, 14:51

jest info ze Leonardo idzie pod młotek i czesc udziałow kupi LM, a część Airbus :) taki polski zakład

KrzysiekS
wtorek, 21 marca 2017, 00:48

Powinniśmy być bardzo ostrożni w relacjach z Leonardo.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama