Reklama

Michał Borowski z HUAWEI Polska prezentuje nowy system dyspozytorski LTE

28 października 2016, 16:45
Huawei
Fot. Defence24.pl
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


System dyspozytorski LTE Rapid byłby dobrym rozwiązaniem dla służb mundurowych - ocenia dla Defence24.pl Michał Borowski, Wireless Solution Manager z HUAWEI Polska.

 

Dyspozytorski system LTE dla służb mundurowych został zaprezentowany podczas Radio Expo przez Michała Borowskiego, managera z HUAWEI Polska. Prezentowany system nazywa się Rapid i jest to rozbudowana sieć LTE o możliwościach transmisji głosu, wykonywania połączeń grupowych i o możliwości zarządzania całą siecią przez stanowisko administratora.

Borowski nazwał ją „siecią w pudełku”, a dwa kontenery i kilka terminali przywiezionych przez reprezentanta HUAWEI na targi miały za zadanie w nieograniczonym zakresie pokazywać jej funkcjonalność.  

(…) widzimy możliwości tej sieci w odróżnieniu od systemów Tetra, czyli tego, co znamy w tej chwili na rynku publicznym dla służb. Obraz z telefonu przesyłamy po interfejsie radiowym, czyli po powietrzu, do systemu. Ten sam obraz widzi dyspozytor i, nazwijmy to - „centrum”. (…) obraz potem możemy dystrybuować, rozsyłać na przykład na inne telefony.

Michał Borowski, Wireless Solution Manager, HUAWEI Polska

Jest to łącze bezprzewodowe, w którym transmisja danych odbywa się po powietrzu. Michał Borowski powiedział, że taka sieć jest dobrym rozwiązaniem dla służb mundurowych.

Z punktu widzenia służb to byłaby rewolucja. Obecnie (…) służby jako całość korzystają z łączności głosowej, czyli mają możliwość wymieniania komunikatów głosowych plus bardzo krótkie transmisje (…). Transmisja danych, powiedzmy - strumieniowych, czyli ze zwiększoną przepustowością, albo obrazów jest w tej chwili niemożliwa.

Michał Borowski, Wireless Solution Manager, HUAWEI Polska

Bardzo krótkie transmisje, o których wspomina w wypowiedzi manager, są to SMS-y i MMS-y. W celu przesłania dużych plików, takich jak całe obrazy, dotychczas służby wykorzystywały sieci publiczne, co jest niezgodne z zasadami, mówiącymi o tym, że każda służba powinna mieć swoją własną wydzieloną sieć, nad którą ma całkowitą kontrolę. Proponowane przez HUAWEI rozwiązanie jest więc "krokiem naprzód o generację albo i dwie" - jak określił to sam Michał Borowski.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Dario
poniedziałek, 31 października 2016, 10:20

Własna , wydzielona sieć, niezależna od sieci publicznej - to byłaby przydatna rzecz dla naszej armii.

bender
poniedziałek, 31 października 2016, 21:06

ale dlaczego od razu na chinsklm sprzecie? technologia nie jest unikalna i sa odpowiedniki tego rozwiazania, a Chinczycy maja za duzo za uszami w kwestii cyber bezpieczenstwa.

Bucefal
niedziela, 30 października 2016, 01:57

Bez sensu. Motorola daje pracę polskim programistą, podatki są odprowadzane w Polsce, tylko tetra he he he.

zxxc
niedziela, 30 października 2016, 21:07

MSW zrezygnowala z darmowego kontenera pelnego gadzetow od Huawei nie bez przyczyny

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama