Reklama

Macierewicz: pretensje do wojska po nawałnicach wynikają z niewiedzy i niekompetencji

12 września 2017, 18:44
Antoni Macierewicz audyt
Fot. mjr Robert Siemaszko/CO MON
Reklama

Mam wrażenie, że pretensje pod adresem wojska po nawałnicach wynikały z niewiedzy, niekompetencji i dezinformacji – ocenił we wtorek szef MON Antoni Macierewicz, występując w Sejmie podczas debaty nad informacją rządu nt. działań podejmowanych wobec skutków tych zdarzeń pogodowych z sierpnia 2017 r.

Debata nad informacją trwała ok. 3,5 godziny. Kluby były podzielone. PiS podkreślało, że poszkodowani otrzymują pomoc, opozycja wskazywała na braki.

Na zakończenie głos zabrał szef MON Antoni Macierewicz i odniósł się on do – jak to ujął – pretensji formułowanych pod adresem wojska.

Mam wrażenie, że wynikały przede wszystkim z niewiedzy, niekompetencji i dezinformacji, w którą państwo zostaliście wprowadzeni, bądź w którą chcieliście wprowadzić opinię publiczną – podkreślił szef MON.

Przekonywał, że wojsko weszło do działania wtedy, gdy wymagały tego centra zarządzania kryzysowego.

Wojsko spełniło swoją rolę zgodnie z wyznaczonym wojsku miejscem – zaznaczył Macierewicz.

We wtorek MON poinformowało, że w kulminacyjnym momencie akcji niesienia pomocy poszkodowanym podczas nawałnic brało udział ponad 550 żołnierzy i 300 jednostek sprzętu. Według komunikatu resortu wojsko oczyściło blisko 120 km dróg i linii energetycznych, uprzątnęło parki miejskie, cmentarze, wywiozło dziesiątki ton gruzu i kilkaset metrów sześciennych wiatrołomów.

Jak poinformowało MON, żołnierze udrożnili ponad 50 km koryt rzecznych, przeciwdziałając zatorom i piętrzeniu wody grożącym podtopieniami gospodarstw na terenach dotkniętych nawałnicą. Przy użyciu cystern, zgrupowania realizowały zadania zaopatrywania około 30 najbardziej poszkodowanych gospodarstw w wodę. Żołnierze przepracowali łącznie ponad 73 tys. roboczogodzin.

Czytaj więcej: Premier: do końca września propozycje zmian w systemie ostrzegania i niesienia pomocy

KomentarzeLiczba komentarzy: 13
Reklama
Anuluj
Tadeusz
środa, 13 września 2017, 15:03

Panie Ministrze, burza Was zaskoczyła. Zastanawiam się jaka byłaby Wasza reakcja gdyby Rosja rozpoczęła agresję w przeddzień defilady w Alejach Ujazdowskich. Też bylibyście zaskoczeni?

Heheszek
środa, 13 września 2017, 14:58

A Tupolew nadal w Rosji...

Olaf
środa, 13 września 2017, 14:23

Kłamca smoleński

Robert L
środa, 13 września 2017, 06:20

I jeszcze ten Honker Macierewicza wyciągany z błota przez miejscowych, jakby własnych problemów mieli za mało. Żenada i tyle Panie Ministrze.

dimitris
środa, 13 września 2017, 00:47

Zaraz, zaraz... coś takiego było już w PRL, chyba nawet w stanie wojennym ? Że jeśli władzy nie podoba się społeczeństwo to władza musi sobie znaleźć inne społeczeństwo... ? Jakoś tak. A teraz dowiadujemy się, że jesteśmy niekompetentni, brak nam wiedzy i że dezinformujemy ? Może jeszcze o śmigłowcach ? - czyli jednak ten A.M. bolszewikiem jest nie tylko w sprawie wyższości przedsiębiorstw państwowych, nad prywatnymi. On poo prostu jest z maniery rządzenia bolszewikiem.

daro
środa, 13 września 2017, 00:35

ten minister gada od rzeczy ludziom z kaszub otworzył oczy na żądzoncych

say69mat
wtorek, 12 września 2017, 23:30

@def24.pl: Macierewicz: pretensje do wojska po nawałnicach wynikają z niewiedzy i niekompetencji say69mat: Jak zwykle krytycy Ministerstwa ON zapomnieli założyć różowe okulary.

ktośtamkolwiek
wtorek, 12 września 2017, 23:04

Ten portal to jednak tuba propagandowa rządu. Co za żenada...

Realista
wtorek, 12 września 2017, 21:52

jednak prawdą jest to że amfibie z lat 60 tych nie są w stanie być nośnikiem modułów które polegają na siłownikach hydraulicznych bo to wazy ze 3-5 ton i kosztuje a kabel miedzy słupem po jednym brzegu rzeki na drugi idzie przewinąć za pomocą rolki wiec raczej zostaje wiązanie belki na line stalowa a nadmiaru mocy taki gruźik z PRL to raczej nie ma wiec co zrobi :/ http://docplayer.pl/1636962-Roboty-przemyslowe-wybrane-pojecia-budowa-zastosowania-przyklady.html

magazynier
wtorek, 12 września 2017, 21:41

Panie ministrze chodzi o to kiedy pan zaczął działać?

Fjerzy
wtorek, 12 września 2017, 21:05

Myślę, że dobrze by było, aby minister A.M. wygłosił powyższą ocenę działań wojska i rządu wygłosił np. w świetlicy w Rytlu.

Marcin
wtorek, 12 września 2017, 20:30

Ciągle szczują ministra. Rzucić kłamstwo jest łatwo i potem jest to pożywka w antypolskich mediach, ale czy już kogoś w ogóle to obchodzi ? Gdzie kary za kłamstwa , gdzie kary za fake newsy?

Antoni
wtorek, 12 września 2017, 18:59

Jeśli ktokolwiek z was myśli, że mam na sobie czerwony krawat i ciemny garnitur, jest oczywiście w błędzie:krawat jest fioletowy, a garnitur żółty w zielone kropki. Przecież każdy mógł zobaczyć w telewizji całe pułki inżynieryjne udzielające pomocy mieszkańcom już w kilka godzin po huraganie. Kłamanie w żywe oczy przychodzi mi bez najmniejszych trudności.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama