Reklama

Leonardo dostarczy sprzęt komputerowy dla US Army

13 sierpnia 2017, 15:05
Fot. www.leonardodrs.com
Reklama

Koncern Leonardo poinformował o otrzymaniu kolejnego zamówienia na dostawę systemów komputerowych dla armii Stanów Zjednoczonych.

W informacji podano, że wartość zamówienia na dostawę systemów komputerowych nowej generacji Mounted Family of Computer Systems (MFoCS), przeznaczonych do wykorzystywania podczas działań bojowych, wynosi 58 mln USD.

Jest to już drugie tegoroczne zamówienie tego typu, łączna wartość obu umów przekracza 110 mln USD. Sprzęt dostarczany jest z fabryki koncernu w Melbourne w stanie Floryda.

Czytaj też: Polscy inżynierowie opracowali nową wersję BMS

Systemy MFoCS znajdują się na wyposażeniu bojowych pojazdów naziemnych armii amerykańskiej, gdzie wykorzystywane są jako element systemu orientacji bojowej i zarządzania walką. Odpowiadają one za opracowywanie, analizę i wyświetlanie danych otrzymywanych z rozmaitych czujników i sieci wojskowych. W te same systemy komputerowe wyposażone są samoloty wojskowe, taktyczne centra operacyjne, pojazdy wodne armii lądowej i jednostki marynarki wojennej.

Umowa zawarta między armią USA i Leonardo obejmuje dostawy przenośnych tabletów, procesorów, stacji dokujących, kabli połączeniowych i ekranów dotykowych o zwiększonej wytrzymałości w trzech rozmiarach.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
Anuluj
Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama