Reklama

Korea Południowa zaprezentuje się na MSPO 2017

29 lipca 2017, 12:10
Fot. Pixabay
Reklama

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego są Wystawy Narodowe, które towarzyszą imprezie od 2004 roku. Podczas MSPO 2017 swój potencjał obronny zaprezentuje Korea Południowa.

Do tej pory, w czasie MSPO swoje wyposażenie prezentowały: Niemcy, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja i Norwegia. W tym roku do Targów Kielce przyjadą przedstawiciele Ministerstwa Obrony Korei Południowej oraz 14 firm z tego kraju. Udział w wydarzeniu zapowiedział Minister Obrony Korei Sung Yung Mo.

Przed półwieczem Korea Południowa nie produkowała żadnego uzbrojenia. Broń dla sił zbrojnych importowano, głównie ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze zakłady zbrojeniowe powstały, przy wsparciu Amerykanów, dopiero w latach 70 XX. W ciągu następnych kilkudziesięciu lat Korea Południowa stworzyła nowoczesną zbrojeniówkę, która jest w stanie zaspokoić większość potrzeb sił zbrojnych, poczynając od broni lekkiej, a na pociskach rakietowych kończąc. Koreańczycy produkują własnej konstrukcji sprzęt pancerny i artyleryjski, w tym czołgi, bojowe wozy piechoty i samobieżne haubice. Ich podwozia wykorzystywane są polskich Krabach.

Korea Południowa nie ogranicza się do produkcji uzbrojenia i sprzętu wojskowego na potrzeby własnej armii. Koreańskie firmy bardzo sprawnie działając na światowych rynkach handlu bronią, zdobywając coraz większe kontrakty. Wzrost eksportu południowokoreańskiego uzbrojenia jest gigantyczny, z 144 mln dolarów w 2002 r. roku do ponad 3,5 mld dolarów w 2014 roku. Według Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem, sprzedaż broni w latach 2012-2016 zapewniła Korei południowej 13 miejsce wśród największych jej eksporterów na świecie.

Czytaj także: Międzynarodowe ćwiczenia desantowe na Jeziorze Żywieckim

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Anuluj
pol
piątek, 15 września 2017, 00:32

Mam pytanie do redakcji. Co na MSPO 2017 pokazała Korea? To bardzo ciekawy przemysł, który kooperuje z polskim, a przede wszystkim ma niemalże kompletną ofertę dla własnej (i nie tylko) armii.

Max Mad
sobota, 26 sierpnia 2017, 12:32

Wy tam o czołgach i takich tam a ja bym z chęcią zobaczył makietę i propozycję oferty pocisku Hyunmoo-3. Amerykanie pocisków nie dadzą, DCNS szantażuje że tylko da jak ich kiepskie okręty kupimy a można by im obu środkowy palec pokazać (w przenośni) i pociski od Koreańczyków lub Izraela zakupić. Szkoda że politycy są zainteresowanie wyłącznie robieniem "łaski" a nie obronnością kraju.

J-23
niedziela, 30 lipca 2017, 15:27

co prawda boli że styropianowcy doprowadzili Polskę do ruiny i kasujecie niewygodne komentarze,pajace

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama