Reklama

Kolejna kolizja amerykańskiego niszczyciela

19 listopada 2017, 12:17
Fot. US Navy

Amerykański niszczyciel USS „Benfold” zderzył się z holownikiem w okolicach Japonii. Na szczęście tym razem nikt na obu jednostkach nie odniósł obrażeń.

Amerykanie potwierdzili, że ich niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke USS „Benfold” zderzył się z japońskim holownikiem. Do zdarzenia doszło w Zatoce Sagami we wschodniej Japonii (prefektura Kanagawa). Jest to już piąty w tym roku wypadek jednostki pływającej należącej do siódmej Floty.

Czytaj także: Lekceważenie szkolenia przyczyną wypadków amerykańskich okrętów [ANALIZA]

Jak na razie komunikaty wskazują, że to holownik w czasie ćwiczebnego holowania stracił napęd i uderzył w kadłub amerykańskiego okrętu. Niszczyciel nie doznał praktycznie żadnych uszkodzeń (poza zadrapaniami na burcie) i pozostał na morzu. Natomiast holownik został odholowany do Japonii, do portu Yokosuka.

W czasie wypadku nikt nie został ranny, ale Amerykanie rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie.

Czytaj także: Amerykanie zamawiają niszczyciele rakietowe

KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Old School
poniedziałek, 20 listopada 2017, 15:40

Odgrzewam stary Ruski dowcip: jak podaje Agencja TASS w godzinach nocnych zatonął amerykański krążownik na skutek zderzenia z górą lodową. Załoga Góry Lodowej została niezwłocznie odznaczona orderami i medalami. Tyle w temacie.

Willgraf
niedziela, 19 listopada 2017, 14:11

efekt personelu z łapanki...jak widać każdy w USA może być w Marynarce...dlatego już przegrali szkoleniowo i kadrowo, dopóki tego nie zmienią , bo te załogi nie są zdolne do walki, to zbieranina ludzi którzy nigdy nie powinni trafić do Armii czy Marynarki

Marek
niedziela, 19 listopada 2017, 20:46

Nie przesadzaj. Tym razem wychodzi, że amerykański personel nie miał z tym nic wspólnego. Nie wykluczone, że dotyczy to także japońskich marynarzy z holownika. To mniej więcej coś takiego, jakby w twoim samochodzie nawaliły hamulce. Niekoniecznie Ty musisz być temu winien.

AAK
niedziela, 19 listopada 2017, 13:20

Och ci Japończycy - a dopiero co odwiedził ich kraj Tramp i prosił o pomoc , a tu atakują niby niechcący ale trafili bez nawigacji ja by bomba ?

Jacek
niedziela, 19 listopada 2017, 13:14

W dniu 31 stycznia br. amerykański krążownik rakietowy USS "Antietam" (CG-54), typu Ticonderoga został zepchnięty przez silny wiatr i prąd z kotwicowiska w pobliżu United States Fleet Activities Yokosuka u wejścia do Zatoki Tokijskiej. Osiadłszy na mieliźnie, okręt utracił 4.200 litrów (1.100 galonów) paliwa, które wyciekło do morza. Uszkodzona jednostka US Navy została odholowana do bazy morskiej w Yokosuce... W dniu 9 maja br. na Morzu Wschodniochińskim amerykański krążownik rakietowy USS „Lake Champlain" (CG-57), typu Ticonderoga zderzył się z z południowokoreańskim kutrem rybackim. Obie jednostki o własnych siłach powróciły do swoich macierzystych portów... W dniu 17 czerwca br. na południowy zachód od wyspy Honsiu amerykański niszczyciel rakietowy USS „Fitzgerald” (DDG 62), typu Arleigh Burke zderzył się z filipińskim kontenerowcem ACX „Crystal”. Wskutek kolizji uszkodzone i częściowo zalane zostały pomieszczenia mieszczące elementy maszynowni i urządzenia łączności radiowej, a także obszar przeznaczony dla załogi okrętu. Według US Navy poważnie naruszona została też podwodna struktura kadłuba, a naprawa jednostki może potrwać nawet ponad rok. Potwierdzono śmierć 7 członków załogi okrętu, którzy wcześniej uznawani byli za zaginionych...

Davien
niedziela, 19 listopada 2017, 15:59

A co to ma wspólnego z tym wypadkiem zawinionym całkowicie przez holownik?

beryl
niedziela, 19 listopada 2017, 13:02

to żaden przypadek .że tyle tych kolizji . Co miesiąc kolizja. Pewnie ich radary są oślepiane . Pytanie - kto to robi ,i po co ?

Whiro
niedziela, 19 listopada 2017, 15:10

A niby jaki radar miał widzieć ten holownik jak był oddalony od niego o 100 m w porcie?

Marek
niedziela, 19 listopada 2017, 14:44

Przecież tym razem przyczyną kolizji była awaria holownika, więc o co ci chodzi?

CB
niedziela, 19 listopada 2017, 14:26

No nie przesadzajmy. Skoro to było podczas ćwiczebnego holowania, to byli od siebie o kilkanaście/kilkadziesiąt metrów i się widzieli. Akurat "stłuczki" z holownikami podczas różnych manewrów zdarzają się dosyć często i to na całym świecie.

mucha
niedziela, 19 listopada 2017, 18:52

moze niech zaczna plywac na pontonach i materacach - armia USA od jakiegos czasu to pasmo wypadkow , katastrof i żenujacych incydentow spowodowanych przez ich zolnierzy

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama