Reklama

Kobiety będą pilotami rosyjskiego lotnictwa wojskowego

13 sierpnia 2017, 10:47
Fot. kremlin.ru
Reklama

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że po raz pierwszy w historii kobiety będą mogły stać się słuchaczkami Krasnodarskiej Wyższej Wojskowej Lotniczej Szkoły Pilotów im. Bohatera Związku Radzieckiego A.K. Sierowa w Krasnodarze.

Informację o naborze kobiet do krasnodarskiej szkoły lotniczej na specjalność pilota wojskowego przekazał osobiście minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wykorzystał do tego uroczystości zorganizowane z okazji 105-lecia rosyjskich sił powietrznych w podmoskiewskim wojenno-patriotycznym parku „Patriot”.

Według Szojgu: „Istnieje ogromna liczba dziewcząt, które chciałyby zostać pilotem wojskowym. Otrzymaliśmy setki listów, dlatego zdecydowaliśmy - w tym roku będziemy rekrutować pierwszą grupę dziewcząt do Krasnodarskiej Wyższej Wojskowej Lotniczej Szkoły Pilotów”.

Czytaj też: Pierwsza kobieta pilotem F-35

Szojgu przypominając o wysokim kunszcie lotników w czasie pokazów zorganizowanych w parku „Patriot” wyraził nadzieję, że za pięć lat kobiety „ozdobią podobne uroczystości swoim mistrzostwem”. Jak na razie, w szkoleniu pilotów od 1 października 2017 r. weźmie udział grupa 15 młodych kobiet. Dołączą one do innych pań, które mogą studiować w krasnodarskiej szkole lotniczej od 2009 r. Wcześniej nie mogły jednak one się starać o kurs pilotów wojskowych.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Anuluj
arma
niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:58

białe spódnice do ciemnego munduru? słaby pomysł.wyglądają jak w halkach zrabowanych w polskich majątkach w 1939

ccc
niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:55

A na wyposażeniu będą miały dodatkowo podpaski ...

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama