Reklama

Dymisja szefa Agencji Wywiadu

22 września 2016, 13:17
AW
Fot. aw.gov.pl.

Pułkownik Grzegorz Małecki zrezygnował z funkcji szefa Agencji Wywiadu - poinformował w czwartek rzecznik ministra, koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Żaryn potwierdził tym samym nieoficjalną informację TVN24 na ten temat. "Płk Małecki złożył rezygnację w związku z tym, że ma podjąć inne funkcje publiczne" - powiedział PAP Żaryn. Dodał, że dymisja została złożona w trybie natychmiastowym.

Małecki był szefem Agencji Wywiadu od 22 lutego, na stanowisko powołała go - wraz z innymi szefami służb - premier Beata Szydło.

Premier powołuje i odwołuje szefów służb specjalnych po uzyskaniu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych, rządowego kolegium ds. służb oraz prezydenta. Opinia ta nie jest dla szefowej rządu wiążąca. Szefowie wojskowych służb powoływani są na wniosek ministra obrony.

Zgodnie z prawem, w przypadku zwolnienia stanowiska Szefa Agencji Wywiadu lub czasowej niemożności sprawowania przez niego funkcji, prezes Rady Ministrów może powierzyć pełnienie obowiązków szefa Agencji Wywiadu - na czas nie dłuższy niż 3 miesiące - jego zastępcy lub innej osobie. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
AS
piątek, 23 września 2016, 17:36

Przyjdzie ktoś z Torunia, a może Janniger?

agent wpływu
czwartek, 22 września 2016, 16:37

Może właśnie chodzi o to, aby działały sprawniej... Nie trzeba wspominać chyba, jak mocno Polska jest zinfiltrowana przez obce wywiady i agenturę wpływu, i jak "profesjonalnie " działali np. chłopcy z WSI. Zwłaszcza na odcinku wschodnim.

Wawiak
piątek, 23 września 2016, 15:07

WSI to chyba wlazło im nie tyle za skórę co w ... 8-]

matbosman
piątek, 23 września 2016, 09:49

No cóż skoro swego czasu wywiad pewnego państwa ze wschodu zadaniował pewnego ważnego polityka do rozwalenia tegoż WSI to znaczy że właśnie pewnemu państwu ze wschodu to WSI zalazło za skórę, ale tego obecna propaganda ci nie powie... Od rozwalenia WSI upłynęło ładnych parę lat, jakoś nikomu nie postawiono zarzutów a szpiegostwo czy agenturalność, natomiast wielu oficerom państwo płaciło odszkodowania za pomówienie i zniesławienie.

Gość
czwartek, 22 września 2016, 16:08

Potrzebne są zmiany w wywiadzie na wzór najlepiej działających agencji na świecie. Wywiad to dla kierowania państwem bardzo ważne nie do przecenienia narzędzie.

SZELESZCZĄCY W TRZCINOWISKU
piątek, 23 września 2016, 01:06

INDOLENCJA SŁUŻB uwikłanych w polityczne konotacje ..jakość naszej polityki wypełnionej ludźmi emocjonalnie i psychicznie zaburzonych .nie mówiąc..o merytorycznym i profesjonalnym przygotowaniu .granie stanowiskami gdzie z racji na ważny interes państwowy ważny jest spokój i profesjonalizm a obsadzane są ludźmi z przypadku i układu ,tworzenie własnych karteli do uprawiania "mniemanologi stosowanej" straszenie ,nakazywanie ,likwidowanie, kreowanie rzeczywistości według "widzimisi" grup wpływu a nie dobra nadrzędnego jakim jest kraj ....te ułomności są zapleczem dla obcych służb dorzucając do tego tzw biały wywiad, czarny wywiad ,dorzucając tzw zaniedbania w "infrastrukturze krytycznej" dorzucając skorumpowany i niewydolny "system administracyjny prawny i wykonawczy" traktowanie ludzi jak w Orwellowskim "Folwarku zwierzęcym "......"gdzie wszyscy są równi a nie którzy równiejsi"...Istotą ułomności naszego kraju jest to że podmiotowość człowieka zamieniono przedmiotowością ..podmiotem stał się pieniądz. jest to bardzo dobra pożywka by obcy wywiad mógł nurzać się w " słabościach państwa Polskiego" bez szczególnego wysiłku wszak perfidia ma twarz aniołka i jak pisał Goya ...."kiedy umysł śpi budzą się demony" ..obudzono demony ...gdzie to sedno. gdzie racja drzemie ....odpowiem prosto ..świat ewoluuje gdy ktoś komuś w mordę ...a że my bici ...mamy to w genach ....gorące łby by ugrać swoje .. gdy z tej okazji jest też interes

jedno_pytanie
czwartek, 22 września 2016, 15:29

Mam pytanie jak w tym korowodzie personalnych zmian na szczytach (Policja, specjalsi, wywiad) jakakolwiek służba ma działac profesjonalnie? No chyba że chodzi o to by nie mogła...

Hilman
piątek, 23 września 2016, 08:36

Dokladnie. obecna sytuacja to najwiekszy sukces sluzb rosyjskich od czasu Samobrony i Leppera

Narodowiec
sobota, 24 września 2016, 14:33

karuzela,karuzela marzeń...karuzela,karuzela zdarzeń,kręci się dokoła,dokoła. Taak,co pół roku będziemy zmieniaćszefów służb, żeby oczywiście służby coraz lepiej pracowały...

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama