Reklama

BMP-3 podstawą nowego pojazdu rozpoznawczego

12 listopada 2017, 13:32
Fot. Vovan/wikipedia.com/CC BY 3.0

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o programie budowy nowego pojazdu rozpoznawczego opartego na bojowym wozie piechoty BMP-3.

Informacja prasowa rosyjskiego ministerstwa obrony stwierdza, że prace nad budową nowego pojazdu rozpoznawczego opartego na konstrukcji bojowego wozu piechoty BMP-3 są daleko zaawansowane i zostaną zakończone w "bliskiej przyszłości".

Informację tę potwierdził zastępca szefa sztabu armii rosyjskiej ds. rozpoznania generał major Władimir Marusin, który powiedział, że opracowywany pojazd powstaje ściśle wg. wytycznych przekazanych przez wojsko, i że wkrótce trafi do dyspozycji armii. Pojazd ma cechować się wyposażeniem dostosowanym do przewidzianych dla niego zadań, co ma odróżniać go od standardowego BMP-3 - chodzi o radary, dalekomierze, optykę działającą w paśmie termowizyjnym i bezzałogowce, zwiększające możliwości prowadzenia rozpoznania.

Czytaj też: Koniec prób BMP-3 "Dragun"

Pojazd ma być również "w pełni zdolny" do samodzielnego określenia położenia własnego w przypadku całkowitej awarii pokładowych systemów nawigacji sateligarnej.

Bojowy wóz piechoty BMP-3, na którego konstrukcji ma być oparty nowy wóz rozpoznawczy, przeznaczony jest do przewozu siedmiu żołnierzy, jest uzbrojony w armatę 100 mm przystosowaną do strzelania pociskami rakietowymi i armatę automatyczną kalibru 30 mm.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
fernando
poniedziałek, 13 listopada 2017, 10:17

I chciało by się określić - znów nowość ! Nie dawno zmodernizowano do BMP-3 , a tu proszę następca nam zostanie pokazany - to jest rozmach , oczywiście my w dalszym ciągu konferencje , sympozja i pustka ? Przypuszczam iż rusofoby ruszą do ataku na D24 , że to lipa i taka blacha że kapiszonem się to rozwali ? A to tylko wóz do rozpoznania i ewentualnego strzału na odczepne . Jestem ciekaw teorii jakie tu nastąpią ?

Buba
poniedziałek, 13 listopada 2017, 07:38

Przeważają 10-1 bo oni nie potrafią inaczej zresztą jak pokazuje historia nigdy niczego nie wygrali jak nie mieli przewagi ,przynajmniej 3-1.

Teodor
poniedziałek, 13 listopada 2017, 14:21

"Pojazd ma być również "w pełni zdolny" do samodzielnego określenia położenia własnego w przypadku całkowitej awarii pokładowych systemów nawigacji sateligarnej." - zakadajac awarie na skutek dzialania broni EM to chyba wyposaza go w sekstant! Gdyby jednak komputer cudem ocalal to pozostaja mapy cyfrowe, drukowane etc. Mozna sobie wyobrazic analize terenu, ktory podczas dzialan wojennych moze podlegac zmianom! No chyba ze jako krajobraz widzimy granitowe szczyty gor...

CB
poniedziałek, 13 listopada 2017, 16:02

Też się nad tym zastanawiałem. Może wykorzystają pelengację i będą namierzać sygnały z anten GSM czy innych nadajników radiowych, ale to bardzo zawodne. A może będą prowadzić niezależnie nawigację zliczeniową? ;)

P
czwartek, 16 listopada 2017, 18:47

To sie nazywa mechaniczny system nawigacyjny.Jego pradziada mieliśmy w ,,naszych,,SCUD-ach. Zachód tego nie zna.

KrzysiekS
niedziela, 12 listopada 2017, 13:56

Czyli ten sam tok myślenia BWP musi być pływający.

gts
niedziela, 12 listopada 2017, 22:23

Czytales ze to ma byc rozpoznawczy pojazd? Nikt nie mowi ze nasze pojazdy rozpoznawcze rowniez nie powinny byc bardziej mobilne niz opancerzone. Inna sprawa to ich doktryna wojenna i zasoby ludzkie. Nasza strategia jest inna a zasobow ludzkich mamy tyle ze przewazaja nad nami z 10 do 1...

Lord Godar
niedziela, 12 listopada 2017, 22:23

Rozpoznawczy jak najbardziej . W przypadku typowych wozów rozpoznawczym walka to raczej wymuszona konieczność . To klasyczny BWP do współdziałania z piechotą na polu walki.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama