Reklama

AS 2017: System Śnieżnik dla ukraińskiej armii?

14 października 2017, 13:35
ITWL WITU Kijów
Fot. J.Sabak

Zainteresowanie ministerstwa obrony Ukrainy Systemem Wsparcia Szkolenia Bojowego „ŚNIEŻNIK” zostało oficjalnie potwierdzone przez WITU podczas wystawy Arms and Security 2017 w Kijowie. Obecnie trwa opracowanie przez stronę ukraińską wymagań niezbędnych dla oszacowania oferty. 

Przedstawiciele Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia obecni na kijowskiej imprezie potwierdzili fakt prowadzenia rozmów z ukraińskim ministerstwem obrony na temat sprzedaży systemu „Śnieżnik”. Trwają obecnie przygotowania wymagań m. in. w zakresie symulowanych systemów uzbrojenia i struktury, zadań i planowania symulacji.

Czytaj też: Eksportowy "Śnieżnik" [Defence24.pl TV]

Oprócz tego systemu, WITU prezentował na Ukrainie uderzeniowy bezzałogowy system latający Dragonfly oraz szeroką gamę stosowanych w nim głowic, obejmującą wersję odłamkowo-burzącą, kumulacyjną i termobaryczną. System jest obecnie wdrażany do produkcji w Polsce. Głowice będą produkować bydgoskie zakłady „Belma”, natomiast do wytwarzania bezzałogowców Dragonfly przygotowują się WZL-2. 

Czytaj też: Pro Defense 2017 - WZL 2 producentem dronów bojowych Dragonfly

Na wspólnym stanowisku z WITU swoje produkty prezentował ITWL, który zaprezentował bojowy wariant wielowirnikowego bezzałogowca Atrax M. Jest to szczególny typ maszyny opracowany zgodnie z potrzebami wojska. Przy masie niespełna 5 kg może on operować do 60 minut. Promień działania wynosi w ternie otwartym do 10 km, a zurbanizowanym do 2 km. Prędkość maksymalna drona to 80 km/h. Oprócz działań obserwacyjnych Atrax M może służyć również do rażenia celów dzięki granatom lub specjalnym ładunkom bojowym, w tym kumulacyjnym o przebijalności 120 mm stali.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama