Reklama

Amunicja, granaty hukowe i dymne dla ABW

14 lipca 2016, 14:00
ABW
Fot. ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wybrała oferentów w przetargu na zakup amunicji pistoletowej i karabinowej, a także granatów oraz paralizatorów. Łączna wartość wszystkich dostaw wynosi ponad 271 tys. zł.

Biuro Logistyczne ABW wyłoniło zwycięzców w przetargu ogłoszonym w kwietniu br. dotyczącego zakupu amunicji, granatów oraz paralizatorów. Był on podzielony na kilka części, do których podmioty mogły startować oddzielnie.

Czytaj także: ABW nie musi ujawniać sposobów identyfikacji pojazdów

Amunicję karabinową 5,56x45 mm NATO z pociskiem SS 109 dostarczy dla ABW spółka Kaliber z Warszawy. Funkcjonariusze agencji otrzymają 17 tys. sztuk amunicji, z rdzeniem stalowo-ołowianym, przeznaczonej do strzelania z karabinka G-36. Łączny koszt dostawy wynosi ponad 30 tys. zł.

Natomiast firma IMS-Grifin z Warszawy otrzymała kontrakt na dostarczenie zarówno granatów dwuhukowobłyskowych NICO, jak i amunicji o granatników kal. 40x46 mm. W związku z tym ABW zakupi od spółki 100 sztuk granatów za prawie 43 tys. zł. IMS-Grifin dostarczy również 108 sztuk nabojów huk-błysk i tyle samo sztuk z pociskiem dymnym (NR/15-P). Przeznaczone one będą do miotania z granatnika kal. 40x46 mm. Ich łaczny koszt wynosi ponad 66 tys. zł.

Jedna z części zamówienia dotyczyła również dostawy 15 sztuk paralizatorów elektrycznych nowej generacji z dwoma gniazdami na kartridże inicjowane niezależnie od siebie. Na ofertę złożoną przez ABW odpowiedziała jedna firma - UMO Sp z o.o. z Zielonki. Otrzymany przez nią kontrakt został oszacowany na ponad 131 tys. zł.

Czytaj także: Ustawa o działaniach antyterrorystycznych przyjęta przez Sejm

ABW nie wybrała oferentów na dwa zamówienia składane w kwietniowym przetargu (dostawa 520 tys. sztuk amunicji pistoletowej kal. 9x19 mm Parabellum oraz 10 tys. sztuk nabojów karabinowych kal. 5,56x45 mm NATO nierykoszetujących) bez podania przyczyny.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
ciekawy
piątek, 15 lipca 2016, 09:49

Zna ktoś przybliżoną wielkość "V" ABW? Sekcja, dwie, trzy?

m
czwartek, 14 lipca 2016, 22:44

Wszyscy walczą z terroryzmem ... tylko zupełnie go nie widać, za to pieniądze są całkiem konkretne i płaci je podatnik. Zabiorą im uprawnienia procesowe, to oddadzą zabawki CBŚP i zajmą się wreszcie swoją robotą: rozpoznawaniem, monitorowaniem, analizą, ostrzeganiem: wyłącznie w zakresie kontrwywiadu, terroryzmu i ochrony interesów ekonomicznych państwa (dwa ostatnie w ścisłej współpracy z AW). Ale wtedy zmniejszy się też liczebność: z obecnych 5 tyś. o połowę, żeby zostawić fachowców, a pociotków posłać na trawkę.

Rocco
środa, 10 sierpnia 2016, 20:45

17 tys amunicji to jeden człowiek który pracuje z bronią powinien strzelać w ciągu roku. Policjant NYPD w ramach szkolenia podstawowego strzela 1200 szt amunicji:-) poźniej raz w tyg może jechać do akademii ( w środy strzelnice dostępne są dla zwykłych policjantów za free) i dostaje 150 szt.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama