Reklama

Air Show 2017 w Radomiu: Uruchomiono pulę dodatkowych wejściówek

18 sierpnia 2017, 15:09
Iskry Air Show
Fot. A. Hładij/Defence24.pl
Reklama

Podczas konferencji prasowej płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Air Show 2017 w Radomiu zapewnił, że zostanie uruchomiona dodatkowa transza bezpłatnych wejściówek na imprezę. Pula 60 tys. biletów na każdy z dwóch dni już dawno została rozdysponowana. Pokazy, które odbędą się 26-27 sierpnia cieszy się dużym zainteresowanie. Będzie on obejmował ekspozycję statyczną oraz ponad 10 godzin pokazów w powietrzu. Portal Defence24.pl jest Głównym Patronem Internetowym wydarzenia.

Air Show 2017 w Radomiu to impreza, która w tym roku przebiega pod znakiem 85 rocznicy zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w międzynarodowych zwodach lotniczych Challange na samolocie RWD-5 polskiej konstrukcji. Temu tematowi będzie poświęcona jedna z trzech stref tematycznych, które stanowią nowość w organizacji tej imprezy. Dwie pozostałe to Strefa Dziecka, w której realizowana będzie edukacja lotnicza dla najmłodszych, oraz Strefa Kultury Wysokich Lotów, obejmująca replikę 1:1 samolotu Hurricane z dywizjonu 303, namiot Fly Film Festival oraz wystawa zdjęć spotterów.

Na ziemi będzie można zobaczyć ponad 50 samolotów i śmigłowców, a w powietrzu 76 maszyn wojskowych i cywilnych - zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Polskie Siły Zbrojne będą reprezentować m.in. samoloty Gulfstream G550, F-16 czy Su-22 oraz śmigłowce Mi-24W, W-3AE Sokół i Mi-17. Wśród gości zagranicznych największe zainteresowanie wzbudzają amerykańskie bombowce strategiczne B-52H i B-1B oraz samolot wczesnego ostrzegania E-3A Sentry, ale będą również maszyny takiej jak ukraińskie Su-27, włoski EF-2000 Eurofighter, czy rumuński MiG-21 Lancer oraz liczne cywilne samoloty i śmigłowce w tym maszyny akrobacyjne.

Pokazy statyczne oprócz samolotów i śmigłowców obejmują sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, w tym: transportery Rosomak, czołgi Leopard i PT-91, sprzęt samochodowy z pojazdami HMMVW, M-ATV, wozy rozpoznawcze BRDM-2, samobieżne przeciwlotnicze zestawy rakietowe POPRAD, stacje radiolokacyjne i wyrzutnie rakiet i wiele innych. Razem zaprezentuje się 59 jednostek sprzętu oraz należące do sił sojuszniczych stacjonujących w naszym kraju pojazdy Stryker i Jackal oraz systemy przeciwlotnicze kalibru 35 mm.

Zainteresowanie imprezą było tak duże, że 120 tys darmowych wejściówek w krótkim czasie rozeszło się w Internecie. Pojawiły się oferty ich sprzedaży, które jednak organizatorzy zapowiedzieli ścigać z wykorzystaniem Policji i Żandarmerii Wojskowej. Zapowiedziano również, że zostanie uruchomiona dodatkowa transza wejściówek dla tych, którzy nie zdołali ich uzyskać, ale zapisali się do fan alertu w serwisie ebilet, czyli rodzaju „listy rezerwowej” na wejściówki. Informacji takiej udzielił podczas konferencji prasowej dotyczącej organizacji imprezy płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Air Show 2017 w Radomiu. Liczby dodatkowych wejściówek nie ujawniono. 

Portal Defence24.pl jest Głównym Patronem Internetowym XV edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2017

PROGRAM AIR SHOW RADOM 2017

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Anuluj
Lajkonik
piątek, 25 sierpnia 2017, 15:29

Najpierw miało nie być imprezy. A teraz jak się dowiedziałem że jednak będzie,to okazało się że nie ma wejść. Chcę normalnie zapłacić i wejść,a tu gówno.Mogę se postać koło płota jak obszczymur . Zapierdalać 200km i zobaczyć zamkniętą bramę,miła perspektywa.Burdel jak zwykle w moim kraju. U pepików takich jaj nie ma. Mam to w dupie, jadę do Ostrawy

Lajkonik
piątek, 25 sierpnia 2017, 15:29

Najpierw miało nie być imprezy. A teraz jak się dowiedziałem że jednak będzie,to okazało się że nie ma wejść. Chcę normalnie zapłacić i wejść,a tu gówno.Mogę se postać koło płota jak obszczymur . Zapierdalać 200km i zobaczyć zamkniętą bramę,miła perspektywa.Burdel jak zwykle w moim kraju. U pepików takich jaj nie ma. Mam to w dupie, jadę do Ostrawy

Zibi
piątek, 25 sierpnia 2017, 00:49

Beznadziejny pomysł darmowych biletów !!! Dlaczego nie ma dodatkowo płatnych wejść ??? Czekam na info z fan alertu i ....cisza. Rozeszły się w chwili !!! Niezainteresowani pobrali bilety " bo dają za darmo" i teraz sprzedają po nawet 80zł ( bez negocjacji - no przecież stracą) paranoja !!!!! Wielkie nieporozumienie !!!!

jp
czwartek, 24 sierpnia 2017, 23:31

Żwirko i Wigura i RWD-5? Poprawcie

nie cierpię Radomia, wolę Dęblin
niedziela, 20 sierpnia 2017, 19:56

Jak zawsze będą mega korki na pół miasta, burdel z parkowaniem, dalekie piesze wycieczki na lotnisku i gigantyczne kolejki, bo po co na taką imprezę więcej niż dwa wąskie strumyki wchodzących. Radomskiej spółce miejskiej ds. opróżniania śmietników daleko w finezji do organizatorów chociażby (nie istniejącej już) Góraszki, choć Radom przynajmniej trzyma się planu pokazów. Oby w tym roku bez wypadku...

jp
piątek, 18 sierpnia 2017, 22:35

Żwirko i Wigura to nie RWD-5:-)

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama