Czartoryski: łatwiej wejść na teren polskiego Sejmu niż do katedry Notre-Dame w Paryżu [SKANER Defence24]

OPUBLIKOWANO: Wtorek, 05 Grudnia 2017, 15:51
Arkadiusz Czartoryski

Łatwiej wejść na teren polskiego Sejmu niż do katedry Notre-Dame w Paryżu – zauważył w programie SKANER Defence24.pl przewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski (PiS). Poseł, który kieruje również podkomisją rozpatrującą projekt powołujący Służbę Ochrony Państwa w miejsce BOR oraz projekty przekształcające Straż Marszałkowską w służbę mundurową, przekonuje, że aby skutecznie chronić najważniejsze osoby w państwie, trzeba mieć możliwość przewidywania zagrożeń.

W dzisiejszych czasach jest potrzeba istnienia służby, która będzie miała na tyle dobrze przygotowane kadry i na tyle dobrze "uzbrojone" w uprawnienia, by skutecznie chronić obiekty, najważniejsze osoby w państwie, chronić różne wydarzenia, w tym wielkie wydarzenia często o charakterze międzynarodowym. Słynne przysłowie "mądry Polak po szkodzie" powinno odejść do historii. Rolą ustawodawcy jest uprzedzanie zagrożeń i powołanie do życia takiej służby, która by odpowiedziała na nowe zagrożenia.

przewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski (PiS)

Poseł PiS powiedział, że liczy, iż Sejm zajmie się projektem ustawy o Służbie Ochrony Państwa jeszcze na bieżącym, zaplanowanym do 8 grudnia posiedzeniu. Zdaniem Czartoryskiego nie ma potrzeby zwlekać z pracami.

Czytaj więcej: Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych za ustawą o Służbie Ochrony Państwa

W Sejmie na rozpatrzenie czekają także dwa inne projekty, które mają przekształcić Straż Marszałkowską z formacji cywilnej w służbę mundurową. – Łatwiej wejść na teren polskiego Sejmu niż do katedry Notre-Dame w Paryżu – zauważył Czartoryski.

Nie widzimy żadnego powodu, żeby Straż Marszałkowska nie mogła pokonać kilkunastu metrów, wyjść poza teren Sejmu i zainterweniować chociażby na ulicy Wiejskiej, chroniąc posła przed atakiem jakiejś grupy chuliganów.

przewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski (PiS)

Czytaj więcej: Projekt ustawy o Straży Marszałkowskiej [ANALIZA]

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

13 komentarzy

ObywatelRP Czwartek, 07 Grudnia 2017, 12:15
Cenne zabytki trzeba chronić przed dewastacją. Politycy chcą się odgrodzi od społeczeństwa tylko wtedy, gdy chcą coś ukryć, albo działają na szkodę narodu.
sylwester Czwartek, 07 Grudnia 2017, 10:48
Czartoryski czy to nie ten pan co robi interesy z tym bardzo znanym przestępcą gospodarczym
dkdifif Czwartek, 07 Grudnia 2017, 6:33
Ciekawe gdzie bezpieczniej- pod sejmem na wiejskiej czy notre dam
kij Środa, 06 Grudnia 2017, 20:56
Cóż, premier powtarza ciągle, że Polska to absolutnie bezpieczny kraj...
Varan Niedziela, 10 Grudnia 2017, 5:24
Właśnie dlatego władza ustawodawcza musi działać z odpowiednim wyprzedzeniem i dokonywać takie zmiany w prawie i organizacji agend, by uprzedzić powstawanie zagrożeń. Bowiem nie jest sukcesem pokonanie wroga który nas zaskoczył, ale uniemożliwienie mu działania jeszcze zanim on wpadnie na jakiś pomysł. Więc twoja uwaga świadczy o kompletnym braku rozumienia tematu, braku umiejętności czytania że zrozumieniem lub wręcz jesteś wrogiem naszego państwa. Wybieraj. A Polska, czy ci się to podoba czy nie, jest krajem bezpiecznym.
podatnik Środa, 06 Grudnia 2017, 15:10
Również uważam, że do sejmu za łatwo się wchodzi byle komu i należy zmienić ordynację wyborczą.
Marek1 Środa, 06 Grudnia 2017, 14:16
Panie Czartoryski, w katedrze N-D są skarby dziedzictwa narodowego Francji, a w polskim Parlamencie CO jest ... ?? Strzec i pilnować trzeba Wawelu, Zamku królewskiego, rafinerii, gazoportu itp. skarbów, a nie miejsca pracy ludzi FATALNIE wykonujących swe obowiązki za ogromne dla przeciętnego Polska pieniądze.
Adam Środa, 06 Grudnia 2017, 13:18
Może niech służby mundurowe zaczną chronić swoje jednostki zamiast prywatnych firm , od razu będzie lepiej. A władza bliżej ludzi ... cóż, suwerena sie boimy ?
Lunatic Środa, 06 Grudnia 2017, 18:53
Służby mundurowe nie chronią jednostek prywatnych firm.
CB Środa, 06 Grudnia 2017, 11:35
Wystarczy na zewnątrz postawić BOR/SOP, a wewnątrz niech sobie jest Straż Marszałkowska na dotychczasowych zasadach, jako służba porządkowa. Nie trzeba od razu tworzyć nowych służb, czyli kolejnej uprzywilejowanej grupy, która będzie podległa i wierna obecnie rządzącym...
zły Środa, 06 Grudnia 2017, 11:16
O tym czy łatwiej wejść do Sejmu czy paryskiej katedry niech wypowiedzą się licealiści nie wpuszczeni z powodu "niepoprawnych politycznie" przypinek na kurtkach. Arogancja władzy jest coraz większa.
Patrycja Środa, 06 Grudnia 2017, 6:47
A ile było napadów na posłów w ciągu ostatnich lat?
mm Środa, 06 Grudnia 2017, 6:35
Straż Marszałkowską uzbroić, teren ogrodzić, obcych nie wpuszczać - zgodnie z hasłem "władza bliżej wyborców" - a tak w ogóle to czego oni się tak boją imigrantów?