Pierwsze A-29 Super Tucano dla Libanu

OPUBLIKOWANO: Sobota, 11 Listopada 2017, 12:14

Libańskie Siły Powietrzne odebrały dwa pierwsze samoloty A-29 Super Tucano. Uroczystość miała miejsce w bazie lotniczej w Hamat.

Dostarczone maszyny to pierwsze z sześciu egzemplarzy A-29 Super Tucano, jakie trafią ostatecznie do Libanu. Samoloty pozwolą lotnictwu tego państwa na działania z użyciem broni precyzyjnej, w dowolnych warunkach atmosferycznych, w dzień i nocy.

Czytaj też: Liban chce kupić samoloty A-29 Super Tucano

Biorąca udział w przekazaniu samolotów ambasador Stanów Zjednoczonych przypomniała, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia USA wsparły siły zbrojne Libanu sprzętem i szkoleniami wartymi łącznie ponad 1,5 mld USD. Przeszkolono w tym czasie ponad 32 tys. libańskich żołnierzy.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

tak tylko.... piszę Sobota, 11 Listopada 2017, 18:10
Jako Polska mieliśmy "prawa" do Orlika. Teraz tylko użytkijemy słono płacąć za modyfiakcje przeglądy itd. Zyski z tego płyna za granice...
żołnierz Sobota, 11 Listopada 2017, 22:12
no fakt z tym ze ten Orilk to sie nadaje najwyzej na pomnik - patrz np kompromitacja i żenada w Indiach na testach o czym cisza jak makiem zasial - szereg jego wypadkow i katastrof jak np ta w Kolumbii tez zrobila swoje ze nikt tego badziewia z marnymi wlasciwosciami lotnymi nie chce kupowac
tak tylko... proszę Poniedziałek, 13 Listopada 2017, 8:13
@żołnierz
To "badziewie" z powodzeniem służy w Polsce do szkolenia Pilotów.
O ile pamiętam podczas użytkowania w Polsce nie doszło do żadnej katastrofy.
Opisz proszę "kompromitację i żenadę" w Indiach.
Kola Niedziela, 12 Listopada 2017, 17:59
Rozwiń jak możesz