Naczelny dowódca wojsk NATO w Europie z wizytą w Żaganiu

OPUBLIKOWANO: Sobota, 23 Września 2017, 15:32

W piątek, 22 września br. z roboczą wizytą w pancernej stolicy Polski, Żaganiu przebywał generał Curtis M. Scaparrotti, naczelny dowódca sił sojuszniczych w Europie (SACEUR).

Według informacji przekazanej przez por. Krzysztofa Gonerę, podczas krótkiego pobytu w Żaganiu generałowi Scaparrottiemu towarzyszyli Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, generał dywizji Jarosław Mika oraz Dowódca 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, generał brygady Stanisław Czosnek.

W trakcie rozmów generałowie poruszali kwestie dotychczasowej współpracy wojsk polskich i amerykańskich oraz wymianę zdobytych doświadczeń na płaszczyźnie integracji żołnierzy Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ang. Armoured Brigade Combat Team – ABCT) z oddziałami Czarnej Dywizji.

Czytaj też: Macierewicz spotkał się z dowódcą sił NATO w Europie. "Wschodnia flanka, struktury dowodzenia"

Na żagańskich obiektach poligonowych głównodowodzący sił NATO w Europie obserwował także szkolenie pododdziałów ABCT. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem polowym z żołnierzami polskimi i amerykańskimi, którzy stacjonują na obozowisku Karliki.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

15 komentarzy

były_trep Niedziela, 24 Września 2017, 13:52
Spójrzcie na amerykańskich generałów, w porównaniu z nimi generał Mika z 20 kg nadwagi....
Przykre Sobota, 23 Września 2017, 21:17
Wczoraj słyszałem jak reporter z wp zapytał P Generała panie generale jaka to wersja leoparda a ja się na tym nie znam niech pan się zapyta chłopaków co tam stoją panie generale to był leopard 2a5 wie pan wogole jakimi siłami dowodz
były_trep Niedziela, 24 Września 2017, 13:55
No właśnie , a ja przypominam sobie Różańskiego, który mając ponad 50 lat odpiął na 2 miesiące generalskie epolety i jak prosty żołnierz pojechał na poligon zrobić uprawnienia na Leosia... ot taka mała różnica
ZZ Poniedziałek, 25 Września 2017, 11:52
Bo, jak powszechnie wiadomo, generał jest od tego, żeby jeździć czołgami.
Bez jaj, to jest właśnie marnowanie czasu i środków. Dowódca ma dowodzić, to nie czasy kiedy "komdiw" wieszał na wieży T-34 czerwony sztandar i "za rodinu, za Stalina" ruszał do boju. Dowódca ma umieć wyznaczyć cel i środki do jego realizacji. Tyle. Nie jeździć czołgiem. Jeśli generał bierze się za jeżdżenie czołgami to znaczy, że dba bardziej o swój wizerunek niż zdolności SZ.
say69mat Poniedziałek, 25 Września 2017, 9:47
Mamy ... wicie rozumicie, armię. Armię, której potencjał determinuje legenda wyklętych. I tyle w temacie.
Patriota Sobota, 23 Września 2017, 15:50
Może ktoś mi powiedzieć czemu u naszych wojskowych widać wyraźną nadwagę a u amerykanów nie??? U nas w wojsku im wyższy stopień tym większy brzuch u dowódców a u amerykanów nawet generalicja trzyma formę.U nas w ogóle są jakieś testy sprawnościowe dla kadry...
kdnc Niedziela, 24 Września 2017, 0:06
fakt, wyraźna nadwaga podczas gdy u cywilów jest odwrotnie - to Amerykanie mają nadwagę. Widocznie nasi wojskowi jadą na śmieciowym jedzeniu plus zero ruchu.
mt Sobota, 23 Września 2017, 22:50
Testy są.
Tylko pomyśl sobie jak gen.ma nie zdać WF.A większość z nich zdaje na ocenę 5.
ppp Sobota, 23 Września 2017, 22:38
Takie podejście do służby..
Atm Sobota, 23 Września 2017, 20:38
Też to zauważyłem. Naszych wojskowych łatwo odróżnić po nadwadze.
tomek Sobota, 23 Września 2017, 18:55
swietny komentarz
Patcolo Sobota, 23 Września 2017, 18:02
Są testy, ale jak to w Polsce wszystko da się obejść.
dim Sobota, 23 Września 2017, 17:39
A... ja też nieraz zauważam tu zdjęciach, dość często, że "obowiązkowe testy sprawnościowe dla wszystkich polskich żołnierzy zawodowych" to bajka jeszcze bardziej nieprawdopodobna niż śmigłowce A.M.
RJCHK Sobota, 23 Września 2017, 17:14
Sprawa jest bardzo prosta.Coroczne egzaminy ze sprawności to fikcja.
Powinny być kary finansowe za nadwagę i wyśrubowane w górę testy sprawnościowe.Nie zaliczy ktoś egzaminu -kara finansowa i czas 30 dni na poprawę kondycji i ponowny test.Od szeregowca do generała z 4 gwiazdkami !.
Patriota Niedziela, 24 Września 2017, 9:56
Znaczy się testy jakieś są ale wtedy panowie generałowie idą na zwolnienie lekarskie i nic za to nie mają.Patrząc na te fotki to jest takie śmieszne że wojskowi chodzą z takimi oponami,nie jesteś jakiś mocno proamerykański ale chyba nasze wojsko powinno spojrzeć jak tam wyglądają żołnierze.