Air Show 2017 w Radomiu: Uruchomiono pulę dodatkowych wejściówek

OPUBLIKOWANO: Piątek, 18 Sierpnia 2017, 13:09
Iskry Air Show

Podczas konferencji prasowej płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Air Show 2017 w Radomiu zapewnił, że zostanie uruchomiona dodatkowa transza bezpłatnych wejściówek na imprezę. Pula 60 tys. biletów na każdy z dwóch dni już dawno została rozdysponowana. Pokazy, które odbędą się 26-27 sierpnia cieszy się dużym zainteresowanie. Będzie on obejmował ekspozycję statyczną oraz ponad 10 godzin pokazów w powietrzu. Portal Defence24.pl jest Głównym Patronem Internetowym wydarzenia.

Air Show 2017 w Radomiu to impreza, która w tym roku przebiega pod znakiem 85 rocznicy zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w międzynarodowych zwodach lotniczych Challange na samolocie RWD-5 polskiej konstrukcji. Temu tematowi będzie poświęcona jedna z trzech stref tematycznych, które stanowią nowość w organizacji tej imprezy. Dwie pozostałe to Strefa Dziecka, w której realizowana będzie edukacja lotnicza dla najmłodszych, oraz Strefa Kultury Wysokich Lotów, obejmująca replikę 1:1 samolotu Hurricane z dywizjonu 303, namiot Fly Film Festival oraz wystawa zdjęć spotterów.

Na ziemi będzie można zobaczyć ponad 50 samolotów i śmigłowców, a w powietrzu 76 maszyn wojskowych i cywilnych - zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Polskie Siły Zbrojne będą reprezentować m.in. samoloty Gulfstream G550, F-16 czy Su-22 oraz śmigłowce Mi-24W, W-3AE Sokół i Mi-17. Wśród gości zagranicznych największe zainteresowanie wzbudzają amerykańskie bombowce strategiczne B-52H i B-1B oraz samolot wczesnego ostrzegania E-3A Sentry, ale będą również maszyny takiej jak ukraińskie Su-27, włoski EF-2000 Eurofighter, czy rumuński MiG-21 Lancer oraz liczne cywilne samoloty i śmigłowce w tym maszyny akrobacyjne.

Pokazy statyczne oprócz samolotów i śmigłowców obejmują sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, w tym: transportery Rosomak, czołgi Leopard i PT-91, sprzęt samochodowy z pojazdami HMMVW, M-ATV, wozy rozpoznawcze BRDM-2, samobieżne przeciwlotnicze zestawy rakietowe POPRAD, stacje radiolokacyjne i wyrzutnie rakiet i wiele innych. Razem zaprezentuje się 59 jednostek sprzętu oraz należące do sił sojuszniczych stacjonujących w naszym kraju pojazdy Stryker i Jackal oraz systemy przeciwlotnicze kalibru 35 mm.

Zainteresowanie imprezą było tak duże, że 120 tys darmowych wejściówek w krótkim czasie rozeszło się w Internecie. Pojawiły się oferty ich sprzedaży, które jednak organizatorzy zapowiedzieli ścigać z wykorzystaniem Policji i Żandarmerii Wojskowej. Zapowiedziano również, że zostanie uruchomiona dodatkowa transza wejściówek dla tych, którzy nie zdołali ich uzyskać, ale zapisali się do fan alertu w serwisie ebilet, czyli rodzaju „listy rezerwowej” na wejściówki. Informacji takiej udzielił podczas konferencji prasowej dotyczącej organizacji imprezy płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Air Show 2017 w Radomiu. Liczby dodatkowych wejściówek nie ujawniono. 

Portal Defence24.pl jest Głównym Patronem Internetowym XV edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2017

PROGRAM AIR SHOW RADOM 2017

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Jan4 Wtorek, 29 Sierpnia 2017, 0:17
Zamiast cieszyć się zbliżającymi pokazami, toczyła się dyskusja o biletach – tak będzie zapamiętany AIR SHOW 2017
m.h. Wtorek, 22 Sierpnia 2017, 14:57
Tak właśnie wychodzi jak się daje coś za darmo - część osób wzięła bilety bo myślała, że je sprzeda (co pewnie niektórym się uda). Część osób wzięła ot tak - bo były za darmo, część osób może i chciała przyjechać, ale zmieni plany albo zrezygnuje - efektem będą pustki i rozgoryczenie. Jedyna nadzieja, że na przyszły rok ktoś pójdzie po rozum do głowy.
miłośnik lotnictwa Niedziela, 20 Sierpnia 2017, 20:07
Dotychczas było normalnie,wszystko odbywało się perfekcyjnie bez utrudnień,oczywiście zawsze znajdzie się jakiś paranoicznie przesadny gość i wymyśli darmowy wstęp z utrudnieniami,
Radomiak Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017, 21:10
Dotychczas to były już dwie katastrofy na Air Show Radom - białoruskiego Su27 i grupy akrobacyjnej Żelazny.
Zawiedziony Wtorek, 22 Sierpnia 2017, 9:50
No i gdzie te dodatkowe wejściówki. Zgodnie z informacjami "zapisałem" sie do fan alertu przed 18 sierpnia i co. . .nic. Wejścíówki nie mam. To najgorsza organizacja Air Show odkąd pamiętam. Nigdy nie musiałem bawić się w jakieś kupowanie/pobieranie biletu z neta. Jechałem 200 kilosów do Radomia, w kasie kupowałem bilet i podziwiałem impreze. A teraz? Teraz to du. . .a. Nie śleńcze non stop w necie bo nie mam na to czasu. Informacja że jednak Air Show się odbędzie (bo przecież pisano że miało nie być, co dodatkowo obniżyło moją czujność w tym temacie i nie śledziłem co dalej sie w tej kwestli działo) dotarła do mnie 10 sierpnia czyli 2-3 dni po tym jak wejściówki już się porozchodziły bo przewidziano śmiesze 60 tyś miejsc na każdy z dwóch dni imprezy gdzie wiedzą że w ciagu jednego dnia przewijało się tam ok 100 tyś osób. Dodatkowo znając moich rodaków to zakładam że wielu jak zobaczyło że za darmo to . . . "biore ale i tak nie wiem czy pojade". W efekcie wielu pewnie z tych co wejscówke pobrali to nie pojedzie lub nie skorzysta ze wszystkich pobranych a ci co faktyczna mają zamiłowanie do tematyki lotniczej będzie siedzieć w domu bo biletów zabrakło. Szkoda że tak to popsuli.