Rosyjska żandarmeria będzie pilnowała porządku w Syrii

OPUBLIKOWANO: Wtorek, 11 Lipca 2017, 10:18

Rosjanie planują wysłanie policji wojskowej do swojej strefy deeskalacyjnej w Syrii, co ma pomóc w utrzymaniu warunków zawieszenia broni wszystkim stronom konfliktu.

Informacja o wysłaniu rosyjskiej żandarmerii do Syrii pojawiła się po piątej rundzie rozmów koalicji zwalczającej Daesh, która odbyła się w dnia 4-5 lipca br. w mieście Astana w Kazachstanie. W czasie negocjacji, w których uczestniczyły trzy państwa: Rosja, Turcja i Iran miano ustalać szczegóły umowy ustanawiającej tzw. strefy deeskalacyjne.

Rosyjscy dyplomaci poinformowali agencję TASS, że na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o obecności na syryjskim terytorium rosyjskich obserwatorów i przedstawicieli resortu obrony, „ale generalnie uważa się, że rosyjska policja wojskowa może być rozmieszczona w buforowych strefach bezpieczeństwa”.

Rosjanie nie podali żadnych szczegółów odnośnie przygotowywanej operacji informując jedynie, że dokładne ustalenie czterech stref deeskalacyjnych w Syrii rozpocznie się w dwa – trzy tygodnie od podpisaniu odpowiednich dokumentów. Na decyzje odnośnie rozmieszczenia w tych strefach odpowiednich sił stabilizacyjnych potrzeba Rosjanom kolejnych dwóch-trzech tygodni.

W działaniach tych ma pomóc wspólne centrum koordynacyjne, monitorujących poziom bezpieczeństwa w wydzielonych częściach Syrii. Z potrzebą budowy takiego centrum zgodziły się wszystkie trzy państwa uczestniczące w rozmowach w Astana. Rosyjska żandarmeria pełniła już wcześniej służbę w Syrii, na przykład w rejonie bazy Chmejnim.

Czytaj więcej: Rosyjska Wojskowa Policja w Syrii. Czeczeni w Aleppo [ANALIZA]

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

Orzeł Środa, 12 Lipca 2017, 9:25
jaka rosyjska? to przecież Czeczeni od Kadyrowa
Obserwator Wtorek, 11 Lipca 2017, 11:33
Rosja swoimi działaniam w Syrii dobitnie pokazuje, co to znaczy determinacja w walce z islamskim terroryzmem.
Zachód może tylko to obserwować, podziwiać i coraz bardziej frustrować się efektami własnej niekonsekwentnej polityki w tym regionie...
Kiks Wtorek, 11 Lipca 2017, 14:23
Rosja sukcesywnie biednieje. I tylko to mnie interesuje. A będzie tylko gorzej.
normalny Wtorek, 11 Lipca 2017, 16:42
Aha. Rezerwy walutowe zwiększają, zapasy złota zwiększają, eksport zwiększają. Szczególnie duże postępy mają w eskporcie żywności, która przebiła wartością eksport broni. Może i ktoś tam zbiedniał przez tzw. sankcje ale nie samo państwo.
yaro Wtorek, 11 Lipca 2017, 13:57
zgadza się, a jak ktoś jest ciekawy to może znaleźć zdjęcia ze zrujnowanego Mosulu i zrujnowanej Rakki, tak wszyscy ubolewali nad dzielnicą Aleppo, ale te dwa miasta niczym sie teraz od tej dzielnicy nie różnią.
Geoffrey Wtorek, 11 Lipca 2017, 13:18
Owszem, Rosja jest skuteczna w walce z terroryzmem. Problem w tym, że według Rosjan terrorystą z definicji jest każdy, z kim Rosja walczy. Nieważne, czy jest to antyreżimowy bojownik w Syrii, rządowa lotniczka w Donbasie, czy ukraiński reżyser na Krymie. Po czym poznać terrorystę? Po dziurze od rosyjskiego pocisku. I każdy z nas może nim zostać.
luty Środa, 12 Lipca 2017, 13:55
Można Rosji łatkę zawsze przylepić - efekt widać obecnie ! Syria jak szwajcarski ser podziurawiona od bomb , ale wojnę prowadzi się bombami . Terrorystów stworzonych przez usa i inne państwa zachodnie i arabskie - zaczęto dopiero tępić po otwartym włączeniu się wojsk Rosji . Mosul widać z przekazów jak wygląda po 8 miesiącach intensywnych nalotach usa . I tu można lepić łatki - jak pokonać bez broni przeciwnika - jeśli znajdziemy odpowiedz . To zapewniam że każdą wojnę wygramy z zapasem ? Broń jak to internauta napisał termobaryczna po drugiej stronie politycznie poprawnej używają bomb fosforowo uranowe . Które sa lepsze w działaniu a które humanitarne ?
dimitris Wtorek, 11 Lipca 2017, 12:53
jasne... Rosja pokazuje... - bombami termobarycznymi po osiedlach mieszkaniowych.
Geoffrey Wtorek, 11 Lipca 2017, 11:31
Znaczy się, że przyjadą nowe hełmy dla rosyjskich żołnierzy.