Trójmorze z perspektywy Słowacji - współpraca zorientowana na wynik [DEFENCE24.PL TV]

OPUBLIKOWANO: Sobota, 15 Lipca 2017, 8:39
Ivan Korcok

Trójmorze jako inicjatywa skupiona na realizacji wspólnych projektów, realizowana w ramach członkostwa w Unii Europejskiej - taką wizję Trójmorza zdaniem Ivana Korčoka reprezentuje Słowacja.

"Myślę (...), że to leży w naszym interesie i w interesie UE (...), abyśmy wspierali przez projekty, to co leży w polu wspólnego interesu, jeżeli chcemy usprawnić gospodarkę, niezbędna jest lepsza infrastruktura" - powiedział sekretarz stanu w słowackim ministerstwie spraw zagranicznych. 

Korčok zwracał uwagę, że po spotkaniu w Warszawie rozmowy powinny być kontynuowane i "przybrać formę bardzo pragmatycznej i konkretnej współpracy".

"(...) myślę, że podstawowym obecnie priorytetem jest wystosowanie odpowiedzi na potrzeby naszych sojuszników w NATO i partnerów na Wschodniej Flance" - powiedział Korčok.  

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

Gość Sobota, 15 Lipca 2017, 11:35
Polska ma podobna wizję dla Trójmorza. Uważamy ,że przepaść cywilizacyjna Wschodniej Europy od Zachodniej , spowodowana jest przede wszystkim barakiem infrastruktury transportowej i komunikacyjnej. Idea Trójmorza ma za zadanie zmniejszyć ten dystans , budując tą infrastrukturę. Można tez popracować w przyszłości nad wspólnym systemem bezpieczeństwa ,ale to zależy czy wszyscy będą zainteresowani tym. Jak dotychczas w tym temacie niema jeszcze wypracowanego stanowiska wszystkich krajów Trójmorza.
zdziowiony Niedziela, 16 Lipca 2017, 12:39
To niech obecny rząd zacznie tą inflastrukture budowac, bo w ciągu roku podpisano umowy na 34 km drug.
IronMan Niedziela, 16 Lipca 2017, 1:43
^^ Słuszny komentarz. Nie popieram PiSu ale idea trójmorza jest naprawdę bardzo słuszna i jej kibicuję. Mam nadzieję będzie to polityka długofalowa realizowana przez kolejne rządy - jeśli będą kolejne rządy oczywiście.