Poniedziałek z Defence24.pl: Działania rosyjskich służb na Bałkanach; Analiza potencjału militarnego Indii; Jak państwa arabskie wspierają problem imigrantów docierających do Europy?

OPUBLIKOWANO: Poniedziałek, 19 Czerwca 2017, 8:06
Indie BMP-2

Poniedziałkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marcin Rychły, Dziennik Gazeta Prawna, „Dwugłowy orzeł nad Macedonią”: Rosyjskie służby zaktywizowały swoje działania na terenie Bałkanów i mają na celu poszerzenie strefy wpływów Kremla oraz przeciwdziałania integracji europejskiej. „Kreml próbuje zbudować na Bałkanach pas ziemi niczyjej i zablokować kurs republik na Zachód.”


Roman Andrzej Stańczyk, Gazeta Polska Codziennie, „Hindusi stają do broni”: Analiza potencjału militarnego Indii. „[...] Ostatnia z wojen o Kaszmir zakończyła się w 1971 r. Trwający od ponad 70 lat spór pozostaje nierozstrzygnięty. Indie, podobnie jak Pakistan, nieustannie rozwijają swoje zdolności wojskowe i modernizują armię.”


Jakub Mielnik, Wprost, „Kto finansuje islamistów w Europie”: Jak państwa arabskie wspierają problem imigrantów docierających do Europy? „Gdyby bogate kraje Zatoki Perskiej wydawały tyle pieniędzy na pomoc ofiarom wojen w regionie, ile przeznaczają na sponsorowanie islamskich fanatyków w Europie, kryzys migracyjny byłby już dawno zażegnany.”

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz