Związkowcy chcą więcej szkoleń w Policji

OPUBLIKOWANO: Wtorek, 13 Czerwca 2017, 11:20
policja-14035

Jak informuje dziennik pisze "Rzeczpospolita", Zarząd Główny NSZZ Policjantów przygotował program naprawczy policji, który chcą przedstawić w resorcie spraw wewnętrznych. 

Program naprawy największej formacji mundurowej opracowali policyjni związkowcy. Przygotowany przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów program wskazuje dziewięć elementów do zmian. Jak mówi "Rz" szef policyjnego związku Rafał Jankowski, "to opinia całego środowiska, wzbogacona o własne doświadczenia i dobre wzorce z innych krajów".

Związkowcy postulują m.in. by przywrócić dawny system szkolenia, który obecnie - jak alarmują - jest najkrótszy w Europie. Wśród postulatów jest też możliwość przechodzenia na emerytury już po 15 latach czy taki system opieki zdrowotnej, by policjanci nie musieli czekać w kolejkach. To miałoby przyciągnąć chętnych, bo są regiony, gdzie policjantów brakuje. Zdaniem związkowców, za mało jest też ćwiczeń.

Program naprawczy lada dzień trafi do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Jego autorzy mają nadzieję na spotkanie z ministrem w tej sprawie.

PAP - mini

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

m Środa, 14 Czerwca 2017, 14:26
Przede wszystkim powinien być znacznie dłuższy i uzupełniony o zajęcia z większej liczby zagadnień kurs podstawowy. Strzelanie to zaledwie jeden z elementów, wymagający dużo wiedzy i umiejętności, ale w służbie policyjnej nie aż tak przydatny na co dzień, jak może się wydawać chłopcom przed komputerami :) Z uwagi na koszty należałoby go uzupełnić trenażerami elektronicznymi i bronią na amunicję .22LR.
Esencją przygotowania bojowego powinna być taktyka indywidualna i zespołowa, oraz umiejętności walki wręcz, których brak jest policjantom - stąd rozpowszechnienie paralizatorów, to substytut braku umiejętności walki :)
box Środa, 14 Czerwca 2017, 9:08
Co do szkoleń to jak najbardziej tak. Każdy policjant powinien mieć nieograniczony dostęp do strzelnicy. Koszty zakupu amunicji są praktycznie żadne biorąc po uwagę koszty funkcjonowania służb jako całości. Natomiast postulat o przywróceniu 15lat służby jest absurdalny. O ile nie popieram zrównania wieku emerytalnego dla służb do powszechnie obowiązującego to jednak przejście na emeryturę po 15 latach to przesada. 25 lat jest moim zdaniem optymalne i sprawiedliwe
Szary Wtorek, 13 Czerwca 2017, 13:21
Czy w końcu wprowadzą uczciwe egzaminy z WFu ?
Podstawowym problemem jest to że etaty policyjne mają różne paniusie w wydziałach typu kadry, zaopatrzenie czy finanse. w życiu złodzieja nie widziały / chyba że na filmie im ktoś pokazał/ ale przywileje takie jak ci co na ulicy życie narażają, podobno takich zabiurkowców na etatach policyjnych jest ok 46 tyś. A zaoszczędzoną kupę kasy można by podnieść pensje liniowe i zaraz by chętni byli!
CB Wtorek, 13 Czerwca 2017, 14:34
Nie żebym bronił biurokracji, bo pewnie należy to ograniczyć, ale ktoś to musi robić. Jak ci bardzo sprawni, po uczciwych egzaminach, dostaną jeszcze więcej pracy papierkowej, to będziesz pisał, że się marnuje ich potencjał...
Szary Środa, 14 Czerwca 2017, 8:55
oczywiście że musi robić - masz rację! tyle że w większości wypadków prace w wydziałach przy -policyjnych mogą to robić pracownicy cywilni a nie policjanci. Poco ponosić koszty szkolenia,wyposażenia itp "policjanta" który całą służbę spędzi przy biurku zamawiając baterie / celowe przerysowanie /.
CB Środa, 14 Czerwca 2017, 15:06
Akurat wytłumaczenie, dlaczego tak się dzieje, jest bardzo proste ;) Związkowcy nie wywodzą się przecież z ulicy, tylko właśnie z pracowników biurowych. Niestety, nie do ruszenia w obecnych uwarunkowaniach ;]
Gliwiczanin Środa, 14 Czerwca 2017, 8:10
Masz rację, że ktoś to musi robić. Ale do administracji, zaopatrzenia i tym podobnych obszarów można zatrudnić cywili. Nie muszą mieć stopni służbowych, etatów policyjnych i uprawnień emerytalnych policjantów. To pewnie autor pierwszego komentarza miał na myśli.
ccc Wtorek, 13 Czerwca 2017, 12:57
Związki zawodowe w formacjach mundurowych to jakaś kpina ! To są resorty siłowe zhierarchizowane, a nie towarzystwa wzajemnej adoracji !