Radar SR Hawk do ochrony granic, baz i obiektów wojskowych

OPUBLIKOWANO: Piątek, 19 Maja 2017, 10:37

Technologie stosowane do ochrony i zabezpieczenia różnego rodzaju obszarów, granic czy też elementów sił i/lub obiektów wojskowych stanowią istotny element bezpieczeństwa wewnętrznego krajów Europy Środkowej i Wschodniej. SRC jako wiodący producent systemów radarowych oferuje poszczególnym państwom profesjonalne wsparcie i dedykowane rozwiązania w tym zakresie.

Przykładem takiego rozwiązania jest w pełni funkcjonalny, sprawdzony w realnych działaniach bojowych, produkt SR HAWK – Radar Rozpoznania Pola Walki (RRPW). Podczas procesu projektowania szczególną uwagę zwrócono na ergonomię użytkowania systemu oraz optymalny stosunek ceny do możliwości taktyczno operacyjnych radaru. Niewielka waga, mobilność, możliwość pracy sieciowej, dookólne skanowanie czy też zmiana kąta elewacji połączona z wysoką zdolnością detekcji, rozpoznania i klasyfikacji celów w różnych warunkach predysponują to rozwiązanie do zastosowań jako istotnego elementu rozpoznania na współczesnym polu walki. Ochrona granic, baz i obiektów wojskowych, wsparcie systemów artylerii, zabezpieczenie portów i podejść okrętów to tylko niewielki obszar potencjalnych zastosowań RRPW.

SR HAWK może zostać wykorzystany do detekcji i monitorowania m.in. siły żywej przeciwnika, pojazdów, okrętów oraz nisko latających Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) operujących zarówno w środowisku lądowym jak również morskim.

Fot. SRC Inc.

Konstrukcja SR HAWK pozwala obsłudze na szybkie rozwinięcie oraz zwinięcie systemu co w połączeniu z wysoką mobilnością ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku zastosowania przez przeciwnika środków walki elektronicznej. SR HAWK może być montowany alternatywnie na trójnogu, pojeździe czy też jako system stacjonarny implementowany na wieży lub też dachu danego obiektu. 

Najlepszym potwierdzeniem jakości radaru SR HAWK jest fakt jego efektywnego operacyjnego wykorzystywania w ponad 250 lokalizacjach na całym świecie, w tym również do ochrony baz i jednostek wojskowych armii Stanów Zjednoczonych oraz infrastruktury krytycznej zarówno na terenie USA jak i poza jego granicami stanowiąc główny element wyposażenia stałych punktów dozoru (ang. Persistent Ground Surveillance Tower).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.srcinc.com

Artykuł przygotowany przez SRC Inc. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz