BAE Systems dokończy budowę okrętu podwodnego Agamemnon

OPUBLIKOWANO: Czwartek, 20 Kwietnia 2017, 10:39
BAE Systems HMS
BAE Systems HMS
  • BAE Systems HMS
  • BAE Systems HMS

Koncern BAE Systems poinformował o podpisaniu z Ministerstwem Obrony Wielkiej Brytanii kontraktu o wartości 1,4 mld GBP na dokończenie budowy okrętu podwodnego Agamemnon (S124) szóstej jednostki typu Astute.

Według słów sekretarza obrony Michaela Fallona, podpisanie tego kontraktu jest widocznym znakiem, że program budowy wielozadaniowych okrętów podwodnych typu Astute jest na najlepszej drodze do jego ukończenia. Jednostki tego typu są najnowocześniejszymi okrętami podwodnymi jakie kiedykolwiek służyły w Royal Navy i charakteryzują się zdolnościami do skrytego działania i wykonywania uderzeń na całym świecie.

BAE Systems HMS

Fot. BAE Systems

Budowa Agamemnona trwa już od 2010 r. i jest realizowana na mocy kontraktu podpisanego 25 marca 2010 r. Oficjalne położenie stępki tego okrętu odbyło się 18 lipca 2013 r., zaś według aktualnych planów brytyjska bandera ma być na nim podniesiona w 2022 r. Spośród 7 jednostek typu Astute trzy rozpoczęły już w służbie zaś cztery znajdują się w różnych stadiach budowy w stoczni w stoczni w Barrow-in-Furness.

AN

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

sojer Czwartek, 20 Kwietnia 2017, 18:23
12 lat? Co to przy 17 latach ORP Ślązak...
fgh Piątek, 21 Kwietnia 2017, 12:14
Porównaj sobie stopień skomplikowania budowy OP, z łupinką jaką rzeźbiliśmy 17 lat. Poza tym my otrzymaliśmy "okręt" nie w pełni sprawny, a oni uzyskają to co zakupili.