Dron nad Belwederem. Akcja BOR, zatrzymano operatora

OPUBLIKOWANO: Sobota, 04 Marca 2017, 21:56

Biuro Ochrony Rządu poinformowało o zauważeniu drona latającego nad Belwederem. Funkcjonariusze BOR zlokalizowali operatora drona i zatrzymali go.

 Jak informuje kpt. Grzegorz Bilski z Biura Ochrony Rządu, w sobotę 4 marca 2017 r. funkcjonariusze Biura realizujący zadania ochrony obiektów zauważyli w godzinach popołudniowych drona latającego nad Belwederem. Funkcjonariusze BOR zlokalizowali operatora drona w pobliskim parku, a następnie zatrzymali go i wylegitymowali. Operator okazał się być obywatelem Łotwy, który pilotował zdalnie sterowane urządzenie w towarzystwie dwóch kobiet obywatelstwa rosyjskiego. Obecnie trwa procedura sporządzania protokołu przekazania operatora w ręce Policji. O zaistniałym incydencie BOR poinformowało Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która podjęła już dalsze czynności w tej sprawie.
 
Przypomnijmy, że we wrześniu 2016 r. zatrzymano operatora drona latającego nad Kancelarią Premiera. Jego operatorem okazał się wówczas obywatel rosyjski.
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

gandi .pl Niedziela, 05 Marca 2017, 12:41
TAK IEST ZARZUT SZPIEGOSTWA i wysoka kara będzie odstraszać --ale i możliwość przejęcia czy zakłócania.
Ad_summam Niedziela, 05 Marca 2017, 11:38
Ciekawe że to kolejny Rosjanin. Nie wystarczy satelitów? Może jednak należy zatrzymać pod zarzutem szpiegostwa?
Marek1 Sobota, 04 Marca 2017, 23:25
... kolejny "niewinny turysta" sondujący możliwości powietrznej inwigilacji najważniejszych dla Państwa obiektów. Ale co tam, jak zwykle gościowi zabiorą drona, wlepią 500 PLN grzywny i pogrożą palcem. Ciekawe, dlaczego żadne drony nad Kremlem i White Hause NIE latają ?
Smuteczek Poniedziałek, 06 Marca 2017, 12:05
Tam nie lataja bo tam kary sa zupełnie inne niz u nas