Roboty PIAP dla polskiej policji

OPUBLIKOWANO: Piątek, 16 Grudnia 2016, 11:52
GRYF PIAP
TRM 2.0
TRM
GRYF
GRYF
GRYF
  • GRYF PIAP
  • TRM 2.0
  • TRM
  • GRYF
  • GRYF
  • GRYF

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował kolejne dostawy robotów PIAP GRYF (3 komplety) i TRM (2 komplety) do Komendy Głównej Policji.

Roboty PIAP GRYF wesprą pracę policyjnych pirotechników przy rozpoznaniu i neutralizacji ładunków niebezpiecznych. Dostarczone wraz z robotami wyposażenie dodatkowe umożliwi współpracę z urządzeniami rentgenowskimi, wyrzutnikami pirotechnicznymi i strzelbami. Roboty wyposażone są w zestaw akcesoriów automatycznie pobieranych z banku narzędzi, który zwiększa ich możliwości użytkowe. Na zestaw składają się: wybijak do szyb, nożyce do cięcia przewodów oraz nóż do przebijania opon.

GRYF

Robot PIAP GRYF. Fot. PIAP

Roboty TRM z kolei wykorzystywane będą do rozpoznania i nasłuchu w terenie otwartym oraz w budynkach podczas operacji prowadzonych w trudno dostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. Dostarczone roboty wyposażone są w urządzenie do wyzwalania granatów hukowo-błyskowych i dymnych. Urządzenie to może być wykorzystywane podczas działań operacyjnych policji, m.in. do dezorientacji/odwrócenia uwagi przeciwnika.

TRM 2.0

Robot TRM. Fot. PIAP

Dzięki kamerze dzienno-nocnej oraz zainstalowanym oświetlaczom światła białego i podczerwieni robot TRM może działać w różnych warunkach oświetlenia. Operator ma możliwość sterowania natężeniem światła emitowanego przez oświetlacze. Obraz i dźwięk przeprowadzanej operacji mogą być zapisywane na wewnętrznej karcie SD o pojemności do 32 GB. Istnieje możliwość jednoczesnego użycia trzech robotów TRM sterowanych z jednego panelu sterowania.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

Hex Piątek, 16 Grudnia 2016, 20:18
"Obraz i dźwięk przeprowadzanej operacji mogą być zapisywane na wewnętrznej karcie SD o pojemności do 32 GB."
Najtańsze wideorejestratory do 200 zł mają tak "wielkie" limity dla pojemności kart SD xD
Cynik Sobota, 17 Grudnia 2016, 23:02
A po co CI więcej? Przy jakości full HD 32 GB starczy na jakieś 4-5 godzin nagrywania.
Oleg Czwartek, 22 Grudnia 2016, 10:25
4-5 godzin nagrywania to wbrew pozorom nie tak długo. Akcje otaczania terrorystów po zamachach w Paryżu, Brukseli, wymiana ognia w Magdalence czy zajęcie teatru na Dubrowce to akcje wielogodzinne.
armyypl Piątek, 16 Grudnia 2016, 14:08
Super, oby więcej podobnych kontraktów a nasz przemysł będzie się rozwijał. Warto także postawić na eksport.