Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Otwarcie wystawy „Pejzaże Radziejowickie”. Wsparcie dla weteranów

Fot. Nikt nie zostaje
Fot. Nikt nie zostaje

Fundacja „Nikt Nie Zostaje” zajmuje się pomocą weteranom działań poza granicami państwa, a w szczególności żołnierzom, którzy zostali ranni i poszkodowani w czasie pełnienia misji, oraz ich rodzinom. W dniu 25 sierpnia o godz 17 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie otwarta została wystawa prac fotograficznych i malarskich, stworzonych przez uczestników w czasie trwania II Terapeutycznych Warsztatów Malarsko - Fotograficznych w Radziejowicach.

Prezes Zarządu Fundacji - Jadwiga Zakrzewska, otwierając wystawę podziękowała serdecznie weteranom i kadrze warsztatów, dyrekcji Pałacu Kultury w Warszawie, DPT w Radziejowicach, CBW, Radzie i Zarządowi Fundacji oraz Centrum Weterana na czele z dyrektorem płk Leszkiem Stępniem i Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych.

Powitano przedstawicieli Resortu Obrony Narodowej – Sztabu Generalnego, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sil Zbrojnych, Departamentu Spraw Socjalnych i  Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia. Podziękowania za wsparcie otrzymali mecenasi i sponsorzy – Airbus Defence and Space PZL Warszawa Okęcie, Fundacja LOTTO Milion Marzeń, PCO SA, PIT Radwar SA, ITWL, WB Electronics SA, MZA w Warszawie, WZE SA w Zielonce, WZL 2 w Bydgoszczy, Instytut Lotnictwa w Warszawie, Koleje Mazowieckie, Translud i Armit. O patronat medialny wystawy zadbało TVP3, TVP INFO, ZBiAM oraz Defence24.pl i Portal Mundurowy.

Na wystawie, poza pracami uczestników warsztatów, prezentowane są także w ciekawej, komiksowej formie zdjęcia z misji poza granicami Polski udostępnione przez Centrum Weterana. Wystawa ma na celu mobilizację społeczeństwa, w celu zrozumienia roli i zadań polskiego żołnierza służącego Ojczyźnie w każdym zakątku świata. Ma uświadomić potrzebę wsparcia i szacunku dla weteranów działań poza granicami kraju i poszerzyć wiedzę na ich temat, przyczyniając się do spopularyzowania idei żołnierskiej służby i poświęcenia dla spraw wspólnego bezpieczeństwa.

Wystawa potrwa dwa tygodnie, do 8 września br i będzie prezentowana w holu głównym PKiN w Warszawie, co pozwoli na zaprezentowanie jej setkom osób dziennie. Fundacja już pracuje nad nowym projektem. Będzie to konkurs malarski dla szkół, dotyczący sposobu w jaki dzieci i młodzież rozumieją uczestnictwo w misjach związane z bezpieczeństwem naszej Ojczyzny. Celem nadrzędnym konkursu jest uwrażliwienie młodych ludzi na problemy weteranów i ich rodzin – szczególnie tych, którzy zostali ranni w czasie pełnienia służby lub ponieśli najwyższą cenę – cenę życia.

Reklama

Komentarze

    Reklama