Reklama

Geopolityka

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa - studia nie tylko dla policjantów i żołnierzy

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu - pierwsza Uczelnia w Polsce, której nazwa odzwierciedla realizowane kierunki studiów, od licencjata do magistra oraz specjalisty po studiach podyplomowych. Ponad dziesięć lat doświadczenia w kształceniu potencjalnych kandydatów w szeregi wojska, policji oraz funkcjonariuszy pozostałych służb mundurowych. Ponad 89 % absolwentów Uczelni skutecznie aplikuje na stanowiska służby i pracy związane z obronnością, część absolwentów podejmuje działalność w biznesie związanym ze wsparciem bezpieczeństwa publicznego i osobistego obywateli w kraju i zagranicą. Dodatkowo kursy języków obcych, wymiana międzynarodowa studentów, współpraca z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe, publiczne i zdrowotne. 

Artykuł sponsorowany

Studia, służba, praca, opinia publiczna

Tak w największym skrócie można określić studentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, którzy podjęli ofertę studiów w połączeniu, ze służbą lub pracą. Uczelnię, która doskonali zasoby ludzkie na potrzeby uzupełniania stanów osobowych na wypadek kryzysu, mobilizacji i czasu wojny. Podczas studiów studenci uzyskują wiedzę w zakresie kształtowania społecznego zaplecza sił zbrojnych, policji, straży pożarnej, straży granicznej i służby celnej.  Uczelnia kształci przedstawicieli wielu środowisk, którzy kreują opinie społeczne na temat bezpieczeństwa państwa, regionów oraz pracowników zatrudnionych w zakładach pracy i osób pełniących funkcje kierownicze.       

Studia dla żołnierzy i funkcjonariuszy w rezerwie 

Żołnierze, policjanci, strażacy, strażnicy, funkcjonariusze - wszyscy, którzy  kończą czynną służbę i szukają nowych wyzwań na rynku pracy otrzymają ofertę uzyskania kwalifikacji umożliwiających ponowne podjęcie aktywności zawodowej.  Kierunek bezpieczeństwo narodowe oraz bezpieczeństwo wewnętrzne przygotowuje do podjęcia pracy w zawodzie nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim od strony praktycznej. Liczne zajęcia terenowe, praktyki, obozy – to tylko namiastka doświadczenia jakie nabędzie student podczas swojej przygody z edukacją w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa. Na każdym z kierunków jest kilkanaście specjalności do wyboru, m.in. bezpieczeństwo antyterrorystyczne, bezpieczeństwo publiczne – specjalizacja policyjna, bezpieczeństwo cyberprzestrzeni czy bezpieczeństwo portów lotniczych i morskich.

WSB
Fot. WSB.

Wsparcie finansowe

Kandydaci, studenci, absolwenci, pracownicy Uczelni uzyskują niestandardowe wsparcie finansowe w formie bonifikat, zniżek i promocji oraz możliwości udziału w konkursach wiedzy na temat bezpieczeństwa, który nagradzany jest cennymi nagrodami.  Oferta promocyjna powstała przede wszystkim z myślą o nowych kandydatach, ale również i studentach, absolwentach i partnerach. Dzięki promocjom można np. studiować drugi kierunek lub specjalność bez opłat w dowolnie wybranym wydziale, otrzymać zniżkę za polecenie uczelni, czy uzyskać bonifikatę w opłatach za studia oraz możliwość darmowego studiowania w ramach indywidualnej organizacji studiów będąc już np. pracownikiem służb mundurowych.

Bezpieczeństwo w wielu obszarach wiedzy …

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to uczelnia, która swoją ofertę edukacyjną regularnie dopasowuje do potrzeb rynku pracy. Stąd też, poza bezpieczeństwem narodowym i wewnętrznym, kandydaci mają możliwość wyboru takich kierunków jak psychologia, pedagogika, zarządzanie, bezpieczeństwo zdrowotne i bezpieczeństwo publiczne. Wszystkie są studiami I stopnia. Każdy kierunek daje możliwość wyspecjalizowania się w określonym obszarze, np. w psychologii służb mundurowych, pedagogiki penitencjarnej, zarządzania w ośrodku dla uchodźców, ratownictwa medycznego czy obrony terytorialnej.

WSB2
Fot. WSB.

Dostępność w całej Polsce

Uczelnia słynie z tego, że nie tylko dopasowuje ofertę do rynku pracy, ale również otwiera nowe wydziały tam, gdzie jest potrzeba rozwoju edukacyjnego. Obok istniejących od lat wydziałów w Poznaniu, Gliwicach i Gdańsku powstały nowe, zlokalizowane w Giżycku, Bartoszycach i Jaworznie. Tym sposobem uczelnia dociera ze swoją ofertą edukacyjną niemal w każdy zakątek Polski i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem wiedzy i podnoszeniem swoich kwalifikacji.

Zapraszamy

Przygodę z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu można rozpocząć dwa razy w roku. Nabory na studia prowadzone są do października i od marca. Aktualnie Punkty Rekrutacyjne w Poznaniu, Gdańsku, Gliwicach, Bartoszycach, Giżycku i Jaworznie przyjmują zgłoszenia kandydatów na studia, które rozpoczną się jesienią. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, więc warto się pospieszyć, by nie zmarnować swojej szansy na zdobycie wiedzy praktycznej i niezbędnej na każdym etapie swojego życia.

Więcej: www.wsb.net.pl/defence24

Informacje i zapisy: [email protected] lub 662 22 11 33.

Artykuł sponsorowany 

WSB
Fot. WSB.

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. godin

    Potwierdzam, wyższa szkoła bezpieczenstwa wymiata z tym kierunkiem, zarabiste praktyki dzieki którym mozna potem duzo zdziałać

Reklama